صادرات 2 ماهه نخست ذوب آهن اصفهان محقق شد

خبرگزاری موج , 10 خرداد 1398 ساعت 1:56

معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: در دوماهه نخست سال 98 میزان صادرات شرکت ذوب آهن اصفهان براساس برنامه محقق شده است و پیش بینی می شود روند افزایش تولید چدن و صادرات این شرکت تا پایان سال 98 نیز انجام شود.


به گزارش ماین نیوز، معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان  با اشاره به اینکه در سال 98 افزایش تولید چدن با دو کوره بلند را در دستور کار قرارداده ایم، گفت: به طور متوسط 230 هزار تن چدن برای هر ماه در نظر گرفته ایم که این تولید تا پایان اردیبهشت محقق شده است و تا پایان شش ماهه نخست امسال میزان تولید طبق برنامه پیش خواهد رفت. البته میزان هدفگذاری برای تولید چدن در هر ماه متفاوت است، اما در مجموع تا پایان سال 3 میلیون تن چدن تولید خواهیم کرد.

مهرداد تولائیان با بیان اینکه امسال فقط در زمینه تامین سنگ آهن نگرانی های داریم، تصریح کرد: در حال حاضر از طریق وزارت صنعت تامین نیاز به مواد اولیه را پیگیری می کنیم تا در یک شرایط مناسب نیاز به سنگ آهن به صورت پیوسته تامین شود که اگر این بستر به وجود آید در زمینه افزایش تولید مشکل نخواهیم داشت.

او با تاکید بر اینکه در سال جاری افزایش 30 تا 40 درصدی صادرات را در نظر گرفته ایم، اظهار کرد: در دو ماهه نخست سال 98 میزان صادرات شرکت ذوب آهن طبق برنامه از پیش تعیین شده محقق شده است

تولائیان با بیان اینکه در بخش میلگرد و تیر آهن چون به صورت سفاشی است مشکلی در زمینه تولید و تقاضا وجود ندارد گفت: در حال حاضر میزان تولید میلگرد و تیرآهن شرکت ذوب آهن به دلیل اینکه متناسب با سفارش این کالاها است مشکلی وجود ندارد، از این رو طبق برنامه ای افزایش تولید در شرکت ذوب آهن تامین نیاز داخلی در دستور کار قرار داد.

براساس این گزارش، تشدید تحریم های آمریکا علیه فولاد و فلزات ایران تاثیری بر میزان تولید و صادرات شرکت ذوب آهن نداشته است، البته این شرکت بر مبنای برنامه سالانه خود افزایش صادرات را در دستور کار قرار داده است. در حال حاضر شرکت ذوب‌آهن اصفهان تنها شرکتی است که از فرآیند کوره بلند برای تولید فولاد استفاده می‌کند و امروزه غیر از تولید مواد ساختمانی، نیمی از محصولات این شرکت، صنعتی شده است. به طوری که تولید تیرآهن H سنگین به عنوان یکی از محصولات جدید به سبد عرضه شرکت اضافه شده است.


کد مطلب: 46835

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/46835/صادرات-2-ماهه-نخست-ذوب-آهن-اصفهان-محقق

ماین نیوز
  http://www.minews.ir