سنگ گران تولید از دوش این شرکت برداشته می‎شود!

گرم شدن کوره «ذوب» با نرخ‎های جدید

سايت خبری بورس نیوز , 10 خرداد 1398 ساعت 1:41

در دو ماه ابتدای سال جاری «ذوب آهن» به فروش مطلوبی دست یافت که رشد نرخ فروش نقش بسزایی در این امر داشت. در این میان، یک نکته در فرایند تولید به چشم می‎خورد که جالب توجه است.


به گزارش ماین نیوز، روند مثبت تولید و فروش محصولات شرکت «ذوب آهن» در اردیبهشت ماه نیز ادامه داشت و مبلغ فروش این ماه به تنهایی بیش از 9.300 میلیارد ریال بوده که در نوع خود رکورد کم نظیری محسوب می‎گردد. مقادیر فروش تیرآهن و میلگرد شرکت در این ماه به بیش از 130 هزار تن رسیده و همچنین این شرکت موفق به فروش بیش از 91 هزار تن شمش فولاد گردیده است.

همان‎گونه که در جدول ذیل نیز قابل مشاهده است، نرخ فروش محصولات در این ماه عمدتا با رشد همراه بوده و محصول تیرآهن با بیش از 5 درصد افزایش نسبت به فروردین ماه به بیش از 40 میلیون ریال در هر تن رسید. همچنین نرخ فروش شمش فولاد نیز با رشد 3.5 درصدی به 37 میلیون و 400 هزار ریال رسید. در این ماه شاهد افت 1.5 درصدی قیمت میلگرد تولیدی و فروخته شده شرکت نیز بوده ایم.

با کسب درآمد عملیاتی 9.437 میلیارد ریالی در اردیبهشت ماه، جمع درامد عملیاتی تجمیعی شرکت از ابتدای فروردین 98 تا پایان اردیبهشت ماه به بیش از 14 هزار و 790 میلیارد ریال رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 88% رشد داشته است.

شایان ذکر است که ميزان توليد چدن مذاب کوره بلندها طی ارديبهشت ماه 244 هزار تن و طی سال برابر با 456 هزار تن است.
یه نکته در بحث آمار تولید چدن وجود دارد؛ ماده اولیه چدن، سنگ آهن است.

در حال حاضر شرکت «ذوب آهن» در تولید محصولات خود بیش از همه از گندله استفاده می‎کند؛ در حالی که سنگ آهن نرخ کمتری دارد. گندله حدود 60 درصد گرانتر از سنگ آهن است. علت این موضوع، کمبود سنگ آهن در داخل اعلام شده است.
بنابراین، در صورتی که «ذوب آهن» بتواند به سمت استفاده از سنگ آهن در فرایند تولید خود حرکت کند، می‎تواند بار سنگینی از دوش بهای تمام شده بردارد و به حاشیه سود بالاتر دست یابد.


کد مطلب: 46829

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/46829/گرم-شدن-کوره-ذوب-نرخ-های-جدید

ماین نیوز
  http://www.minews.ir