گروه معادن فلزات گرانبها
 
تولید طلا از معدن موته افزایش می‌یابد
گروه معادن >فلزات گرانبها - نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت معدن طلای موته با همکاری‌های وزارت صنعت معدن و اداره کل محیط‌زیست استان اصفهان توسعه می‌یابد.
 
به گزارش ماین نیوز، حسینعلی حاجی‌دلیگانی اظهار کرد: فعالیت معدن طلای موته با همکاری‌های وزارت صنعت معدن و تجارت و اداره کل محیط‌زیست استان اصفهان توسعه می‌یابد.

وی به جلسه اخیری که به‌ تازگی در مجلس با علی مقدم معاون بهره‌برداری و اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، علیرضا طالاری مدیرعامل مجتمع طلای موته و دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای موته برگزار شد اشاره کرد و افزود: در این جلسه مقرر شد با توجه به اکتشاف‌های اخیر ذخایر طلا، مجوزهای های لازم بهره‌برداری گرفته شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ذخایر موجود مجتمع معدنی طلای موته با فعالیت مستمر مهندسان و کارگران، حداکثر تا دو سال آینده نیاز این مجتمع فرآوری را تأمین خواهد کرد.

حاجی‌دلیگانی، توافق‌های دیگر این جلسه را این‌چنین تشریح کرد که مقرر شد: جوانان روستا برای ساخت مصنوعات طلا و نقره آموزش ببینند، سالن نیمه‌کاره ورزشی روستا با مساعدت مجتمع طلای موته تکمیل شود، اولویت بکارگیری نیروهای جدید این مجتمع معدنی از جوانان بومی روستای موته باشد و برخی از کارهای ساختمانی معدن به شرکت محلی این روستا سپرده شود.

معدن طلای موته از توابع شهرستان شاهین‌شهر و میمه در نزدیکی روستای موته و روستای رباط ترک و در فاصله 50 کیلومتری از شهر میمه قرار دارد. این معدن به‌ صورت روباز و دارای کانسارهای طلادار متعددی است.

در حال حاضر با تلاش 250 نیروی کار موجود، سالانه نزدیک به 200 کیلو طلا از معدن طلای موته استخراج می‌شود. کارخانه فرآوری طلای ایران در موته 15 سال پیش به بهره‌برداری رسید.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۸
کد مطلب: 46808
 
مرجع : خبرگزاری فارس