هدفگذاری صادرات 450 هزار تن محصولات فلزی به دو کشور همسایه

خبرگزاری موج , 6 خرداد 1398 ساعت 23:34

معاون بازرگانی شرکت ذوب آهن اصفهان گفت:براساس تحربه صادراتی شرکت ذوب آهن به کشورهای همسایه و بر پایه هدف گذاری های کلانی که برای سال جدید تعیین شده صادرات 450 هزار تن محصول فولاد و آهن به دو کشور همسایه صادرات در نظر گرفته ایم.


به گزارش ماین نیوز، معاون بازرگانی شرکت ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه صادرات محصولات فولادی به بازارهای هدف از طریق تهاتر کالا برای واردات ارز به داخل کشور امکان پذیر است، گفت: با توجه به اینکه همسایگان ایران، کشورهای صنعتی نیستند و از طرف دیگر به محصولات ساختمانی و تیرآهن نیاز بالایی دارند، ایران می تواند همچنان محصولاتی همچون میلگرد، کلاف و تیرآهن به این بازارها صادر کند و از آنجایی که این محصولات در سبد کالایی شرکت ذوب آهن وجود دارد این شرکت می تواند سهم بالایی از محصولات ساختمانی را به بازارهای منطقه ای صادر کند.

نعمت الله محسنی با تاکید بر اینکه تقاضا برای محصولات ساختمان کشورهای همسایه بیشتر از عرضه کنونی است، گفت: براساس تحربه صادراتی شرکت ذوب آهن به کشورهای همسایه و بر پایه هدف گذاری های کلانی که برای سال جدید تعیین شده صادرات 450 هزار تن محصول فولاد و آهن به دو کشور همسایه صادرات در نظر گرفته ایم. این هدف در راستای برنامه ریزی برای افزایش صادرات در سال 98 تعیین شده است.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر صادرات امسال با نام رونق تولید نامگذاری شده است، افزود: در شرایط کنونی باید تامین نیاز داخلی در اولویت قرار گیرد و اگر همین میزان سنگ آهن در کارخانه های فولاد کشور ارزش افزوده بگیرد سود بیشتری حاصل از آن به کشور بر می گردد.

معاون بازرگانی شرکت ذوب آهن اصفهان با تاکید بر اینکه 45 درصد از ظرفیت شرکت ذوب آهن خالی است، تصریح کرد: اگر نیاز سنگ آهن شرکت ذوب آهن به راحتی تامین شود علاوه بر اینکه افزایش تولید در دستور کار قرار خواهد گرفت از خام فروشی سنگ آهن نیز جلوگیری می شود.

محسنی با اشارهبه اینکه نزدیک به 17 میلیون تن صادرات سال گذشته سنگ آهن از کشور صادر شده است، گفت: صادرات سنگ آهن سبت به سال 96 آهن کاهش یافته که ناشی از تحریم ها بوده است، البته سیاست معافیت از بازگرداندن ارز صادراتی تا سقف 1 میلیون میزان صادرات در این بخش تا حدودی صادرات را جبران کرد. با این حال کاهش صادرات سنگ آهن باعث بالا رفتن عرضه به بازار داخلی نبوده زیرا برخی از معادن استخراج خود را کاهش داده اند

او با تاکید بر اینکه تولیدات معادن باید در کشور ارزش افزوده بگیرد، تصریح کرد: در سالی که کشور مورد تحریم ها قرار گرفته و ظرفیت شرکت های فولادی تا حدودی خالی است و از طرف دیگر اشتغال پایداری و رونق تولید در دستور کارقرار دارد تامین سنگ آهن شرکت های فولادی باید در اولویت قرار بگیرد.


کد مطلب: 46804

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/46804/هدفگذاری-صادرات-450-هزار-تن-محصولات-فلزی-دو-کشور-همسایه

ماین نیوز
  http://www.minews.ir