گروه معادن زغال‌سنگ
 
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی:
پیش‌بینی ایجاد ۵۰۰۰ شغل در حوزه زغالسنگ
گروه معادن >زغال‌سنگ - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های مهم استان کرمان بیان کرد: استان کرمان با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار خوبی که در حوزه‌های اقتصادی، گردشگری، صنعتی و معدنی و ... دارد می تواند به عنوان پایلوت اقتصادی کشور مطرح شود.
 
به گزارش ماین نیوز، دکتر "محمدرضا پورابراهیمی" ظهر امروز اول خردادماه در شورای اداری استان کرمان با انتقاد از عدم اجرایی شدن برخی تصمیمات و مصوبات استان گفت: متاسفانه این روزها هر مسئله‌ای را به تحریم‌ها ربط می‌دهند در حالی که برخی از این تعهدات هیچ وابستگی‌ای به تحریم‌ها نداشته و جای سوال است که چرا این طرح‌ها و پروژه‌ها پس از گذشت چند وقت از مصوبه آنها هنوز اجرایی نشده است؟

وی با اشاره به ظرفیت‌های مهم استان کرمان بیان کرد: استان کرمان با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار خوبی که در حوزه‌های اقتصادی، گردشگری، صنعتی و معدنی و ... دارد می‌تواند به عنوان پایلوت اقتصادی در کشور مطرح شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از آثار سنگین شوک ارزی به اقتصاد کشور خبر داد و عنوان کرد: نمی‌توان از نقاط و آثار منفی شوک ارزی به کشور گذشت اما این شوک ارزی فرصت‌هایی نیز برای ما ایجاد کرده است به‌طورمثال در بخش زغالسنگ فرصت جدیدی پس از این شوک بر روی این صنعت بازگشایی شد به طوری که چند هفته قبل اولین محموله صادراتی زغالسنگ از کرمان را داشته و پیش‌بینی می‌کنیم در سال جاری بتوانیم 5000 شغل در استان کرمان به راحتی در حوزه زغالسنگ ایجاد کنیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بر لزوم استفاده از ظرفیت معین‌های اقتصادی استان تاکید و تصریح کرد: با توجه منابع مالی محدود دولت نمی‌توان با منابع دولتی توسعه را در استان پایه‌گذاری کرد لذا باید از بخش خصوصی در این راستا کمک گرفت.

وی با اشاره به وقوع و جاری شدن سیل‌ سال جاری در استان کرمان اظهار کرد: در پی پیگیری‌های صورت گرفته مقرر شد از محل صندوق خسارت ملی 200 میلیارد تومان جهت ترمیم و اصلاح راه‌های استان کرمان که تحت تاثیر سیل دچار خسارت شدند، اختصاص یابد.

پورابراهیمی تصریح کرد: کلیه منابع حاصل برای دهیاری‌ها نیز به صورت مستقیم به دهیاری تعلق خواهد گرفت که این بودجه نیز زیر نظر دهیاری هزینه خواهد شد، همچنین در بحث اجرای طرح‌های هادی روستایی نیز هماهنگی‌هایی برای اجرای هرچه بهتر این طرح انجام شده است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۲۷
کد مطلب: 46769
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا