گروه معادن سنگ آهن
 
آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت گل گهر برگزار شد
غریب پور تاکید کرد: راهبری گل گهر در تشکیل کنسرسیوم های معدنی
گروه معادن >سنگ آهن - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: استراتژی این سازمان، توانمندسازی بخش معدن و صنایع معدنی و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی است. به گفته خداداد غریب پور، در شرایط امروز اقتصادی، توسعه این بخش با تشکیل کنسرسیوم های معدنی با راهبری شرکت هایی از جمله "گل گهر" ممکن خواهد شد.
 
به گزارش ماین نیوز، خداداد غریب پور که در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت گل گهر سخن می گفت، افزود: خوشبختانه کنسرسیوم های موثری در بخش معدن و صنایع معدنی کشور تشکیل شده است و در این زمینه می توان به احداث خط ریلی سنگان – بافق، تربت – سنگان و الکترود گرافیتی اشاره کرد.

وی افزود: "گل گهر" از جمله شرکت هایی است که در تشکیل کنسرسیوم های معدنی نقش داشته است و در این زمینه همیشه به عنوان "لیدر" نقش آفرینی کرده است.

نقش توسعه محور گل گهر در زنجیره ارزش

غریب پور با بیان اینکه معدن و صنایع معدنی سال گذشته حدود 30 درصد سود بازار سرمایه را به خود اختصاص داد، گفت: گل گهر با دارایی 50 هزار میلیارد تومانی، نقش توسعه محور در تکمیل زنجیره، تامین خوراک و توسعه کشور دارد.

وی افزود: این شرکت با P/E (نسبت قیمت به درآمد) جذاب و همچنین راهبری طرح های توسعه در بخش معدن و صنایع معدنی، تاثیرگذاری بسیاری در اقتصاد ملی دارد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو اظهار کرد: مدیریت یک بنگاه اقتصادی بزرگ همچون گل گهر طی چهار سال، فعالیت ارزنده ای است که "تقی زاده" به شایستگی اهداف یک مجموعه تاثیرگذار در بازار سرمایه را پیش برد.

تقی زاده، مشاور هیات عامل ایمیدرو

وی ادامه داد: پیشنهادهایی به مدیر عامل سابق گل گهر برای ادامه فعالیت در حوزه معدن و صنایع معدنی ارایه شده اما وی در نهایت پیشنهاد مشاور هیات عامل را پذیرفت.

غریب پور با اعلام اینکه "جمشید ملارحمان" از چهره های شناخته شده خانواده بزرگ معدن و صنایع معدنی است گفت: وی سطوح مختلف کاری از کارشناس تا مدیریت را طی کرده است.

وی افزود: امیدواریم با حضور ملارحمان و حمایت های هیات مدیره، سهامدارن و کارکنان، دستاوردهای قابل توجهی را در گل گهر و پهنه توسعه کشور شاهد باشیم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۳۶
کد مطلب: 46758
 
مرجع : ایمیدرو