گروه معادن
 
سهم ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی معدن در بازار سرمایه
گروه معادن - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: امروز بخش معدن و صنایع معدنی با داشتن 100 هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه، سهم 30 درصدی از سود را به خود اختصاص داده است.
 
به گزارش ماین نیوز، «خداداد غریب پور» روز سه شنبه در مراسم تكریم و معارفه مدیران عامل پیشین و جدید شركت معدنی و صنعتی گل گهر اظهار داشت: گل گهر امروز 32 هزار میلیارد تومان سهم در بازار سرمایه دارد و انتظار می رود در دوره مدیریت جدید، با توجه به شناخت نسبت به سیاست های دولت در این بخش، حركت رو به رشد خود را تداوم بخشد.

وی خواستار حمایت استاندار كرمان، نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان كرمان از مدیرعامل جدید گل گهر شد تا موجب رونق بخشیدن به فعالیت های این واحد صنعتی معدنی شود.
بر پایه آمارهای منتشر شده، سال گذشته شركت معدنی و صنعتی گل گهر با 89 هزار و 594 میلیارد ریال درآمد نسبت به عملكرد سال 96 رشد 82 درصدی داشته است.

همچنین «شهباز حسن پور بیگلری» نماینده مردم شهر ستانهای سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: گل گهر امروز به ظرفیت 30 میلیون تنی سنگ آهن رسیده و این بنگاه اقتصادی بزرگ می تواند كارهای كمتر از 100 میلیارد تومان را به بخش خصوصی و مجموعه های پایین دست واگذار كند.

وی پروژه انتقال آب خلیج فارس به شهرهای شرقی كشور از جمله كرمان و یزد را یادآور شد و گفت: این پروژه در سطح ملی است و انتظار می رود حمایت های لازم از آن به عمل آید.

حسن پور بیگلری یادآور شد: تكمیل پروژه های صنعتی - معدنی در منطقه نیاز به كمك های وزارت صنعت، معدن وتجارت به همراه سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران ( ایمیدرو ) دارد.
وی تصریح كرد: امروز 80 درصد معادن اطراف سیرجان شناسایی نشده اند و علاوه براین 400 معدن نیز وجود دارد كه تاكنون به بخش خصوصی واگذار نشده است.

جمشید ملارحمان مدیرعامل جدید در غیبت «ناصر تقی زاده» مدیرعامل پیشین كه در نشست حاضر نبود، اظهار داشت: لزوم برنامه ریزی سیستماتیك و ساماندهی امور باید در گل گهر در دستور كار باشد و از روزمره گی امور باید پرهیز شود.
وی جذب منابع به منظور گسترش فعالیت های معدنی را مورد تاكید قرار داد و گفت: اهداف و اولویت های باید مشخص باشد تا براساس یك نظم به سمت تحقق اهداف گام برداشت.

 مجتمع گل گهر، با هدف استخراج و بهره‌برداری از معادن سنگ‌آهن، همچنین تولید كنسانتره و گندله در چارچوب تامین زنجیره فولاد كشور و نیز افزایش نرخ اشتغال و رشد درآمد ملی راه اندازی شده است.

منطقه معدنی گل گهر با داشتن معادن غنی از سنگ آهن به عنوان یكی از قطب های فعال معدنی، صنعتی در خاورمیانه است كه دارای قابلیتهای بسیاری برای تبدیل شدن به یك منطقه بزرگ و رقابتی در سطح ایران و حتی جهان است.
این ذخایر معدنی در استان كرمان و در ٥٠ كیلومتری جنوب غربی شهرستان سیرجان واقع شده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۳۴
کد مطلب: 46757
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا