گروه صنایع معدنی فولاد
 
خبری از افتتاح طرح‌های توسعه‌ای و تامین نیاز داخل؛
«فولادمبارکه» پاسخگوی نیاز داخل در صورت قطع واردات
بهره‌برداری از سنگان و تاثیر در EPS شرکت
گروه صنایع معدنی >فولاد - چهار پروژه توسعه‌ای در مدار تولید فولاد مبارکه قرار خواهد گرفت تا با بهره‌برداری از آن، سود این پروژه‌ها به جیب اقتصاد و سهامداران رود.
 
به گزارش ماین نیوز، سید علی پزشک، مدیر امور عمومی «متولی امور بورس، بیمه و مالیات» فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به میزان سرمایه این شرکت در بازارسرمایه اظهارکرد: یکی از اتفاقات مثبت فولاد مبارکه طی روزهای پایانی سال گذشته، دست‌یابی به عدد 13 هزار میلیاردتومانی سرمایه شرکت بود چراکه این میزان سرمایه از 7 هزار و 500 میلیارد تومان، به این رقم رسیده است.

وی با اشاره به برنامه‌های این شرکت در سال جاری، گفت: طبق هدف‌گذاری‌های سال جدید، چهار پروژه توسعه‌ای در مدار تولید این شرکت قرار خواهد گرفت تا با بهره‌برداری از آن، سود این پروژه‌ها به جیب اقتصاد و سهامداران برود؛ نباید فراموش کرد که مهم‌ترین برنامه این شرکت، افتتاح کنسانتره‌سازی فولاد سنگان بوده که ظرفیت 5 میلیون تنی را به خود اختصاص داده که بر EPS فولاد مبارکه تاثیر بسزایی می‌گذارد.

پزشک به تحریم‌های فولادی این شرکت نیز اشاره داشت و تصریح کرد: اغلب شرکت‌های ایرانی از ناحیه تحریم‌های مواد تولیدی در لیست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند اما نام فولاد مبارکه به تنهایی در این لیست قرار دارد که شاید مشکلاتی را برای شرکت ایجاد کند اما نباید از ابتدا برای تحریم‌ها نسخه نمی‌شود را پیچید.

وی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که پیش روی فولادی‌ها قرار دارد بر دوش واردکنندگان سنگینی می‌کند زیرا محدودیت‌های وارداتی به همراه نرخ ارز، موجب دل‌سردی‌های فراوانی شده و رغبت واردات را از بین برده است.

پزشک در پایان تاکید کرد: کاهش واردات و تامین نیاز داخل بر دوش فولاد مبارکه خواهد بود و با تمرکز ویژه این شرکت بر این امر، رفع نیاز داخل در اولویت های شرکت فولاد مبارکه قرار خواهد گرفت.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶
کد مطلب: 46752
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز