گروه صنایع معدنی فولاد
 
بحرینی در گفت‌وگو با ماین نیوز خبر داد:
رشد قابل توجه ارزش سهام و سودآوری فولاد هرمزگان در سال ۱۳۹۷
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیر برنامه‌ریزی و مدیریت مالی شرکت فولاد هرمزگان گفت: به‌دلیل کیفیت بالای محصول فولاد هرمزگان، توانسته‌ایم مشتریان خود را در سطح جهانی و داخلی حفظ کنیم.
 
خبرنگار ماین نیوز در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه با سیدعبدالحمید بحرینی مدیر برنامه‌ریزی و مدیریت مالی شرکت فولاد هرمزگان گفت‌وگویی انجام داده که به شرح زیر است:

در مورد شرایط فعلی شرکت فولاد هرمزگان از لحاظ میزان سودآوری و وضعیت تولید شرکت در سال ۹۷ توضیح دهید.

در سال ۹۷ ارزش سهام شرکت فولاد هرمزگان بالا رفت و سود خوبی داشتیم. آمارها و صورت‌های مالی ۹ ماهه که در کدال نیز منتشر شد، نشان دادند که ۱۴۰۰ میلیارد تومان سود داشتیم و EPS بالای ۹۵ تومان داشتیم. هم‌اکنون در حال تهیه صورت‌های مالی ۱۲ ماهه هستیم و امیدواریم تا یک ماه آینده حسابرسی شده آن‌را در اختیار سهامداران و روی سایت کدال قرار دهیم و این رقم افزایش پیدا کرده و EPS بالای ۱۰۰ تومان را برای سال ۹۷ داشته باشیم.

مجمع فولاد هرمزگان ۹۷ کی برگزار خواهد شد؟

معمولا اواخر خرداد ماه یا اوایل تیر ماه برگزار می‌شود.

افزایش احتمالی EPS تا بالای ۱۰۰ تومان در واقع نشان‌دهنده چه میزان رشد نسبت به سال ۹۶ است؟

رقم دقیق مشخص نشده اما درصد قابل توجهی خواهد بود.

در مورد پروژه‌های امسال فولاد هرمزگان که در سودآوری موثر خواهند بود و همچنین فعالیت‌هایی که منجر به حفظ این روند خواهد بود، توضیح دهید.

همانطور که می‌دانید ظرفیت اسمی ما یک میلیون و پانصد هزار تن است که در سال ۹۷ توانستیم بالای یک میلیون و ۴۴۰ هزار تن تولید داشته باشم و با یاری خدا با قدرت این روند را ادامه خواهیم داد تا امسال به ظرفیت اسمی تمام دست پیدا کنیم. متاسفانه به‌دلیل تحریم‌ها طرح‌های توسعه‌ای و افزایش ظرفیت از ۱.۵ به ۳ میلیون تن اجرایی نشد اما اهدافی را برای خود در سال ۹۸ داریم که امیدواریم بتوانیم به آنها جامه عمل بپوشانیم.

برای اولین بار این رکورد تولید را داشتید.

بله ما بیش از ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تن تولید نداشتیم اما در سال ۹۷ بالای ۱ میلیون ۴۴۰ هزار تن تولید داشتیم.

می‌دانیم که صادرات نیز سهم قابل توجهی در فروش و درآمد فولاد هرمزگان دارد. با توجه به اینکه همچنان شاهد بحث نوسانات نرخ ارز نیز هستیم، برنامه شما برای صادرات در سال ۹۸ و تدام آن چه خواهد بود؟ تصور می‌کنم بیش از ۵۰ درصد محصولات شما صادر می‌شوند.

بله سال گذشته هدف ما همین بود که بیشتر صادر کنیم اما به دلیل تحریم‌ها این امکان فراهم نشد اما باید گفت به‌دلیل کیفیت محصولات فولاد هرمزگان مشتریان خود را در سطح جهانی داریم و امیدواریم که امسال نیز بتوانیم صادرات را داشته و ماهانه حداقل ۱ تا ۲ کشتی ارسال کنیم تا هم برای شرکت و هم کل کشور روند ارزآوری ادامه یابد.

نسبت صادرات به تولید را حفظ خواهید کرد؟

پارسال این نسبت به زیر ۵۰ درصد رسید. امسال تلاش داریم که این روند بهبود یابد. بازار صادرات ما تقریبا کمی زیر ۵۰ درصد و حدود ۶۰۰ هزار تن و بازار داخلی حدود ۸۰۰ هزار تن بوده است.

امسال خبر و مطلب جدیدی برای سهامداران دارید؟

هدف ما رضایت سهامداران است. امیدواریم در سال ۹۸ مانند سال ۹۷ به‌خوبی عمل کنیم و بتوانیم پاسخگوی آنها بوده و اطلاعات خود را به‌موقع و بطور کامل در اختیار آنها قرار دهیم تا براساس آن بتوانند تصمیم‌گیری کنند.

گفت‌وگو از محمدجواد به‌آبادی
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۶
کد مطلب: 46720