گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
برنامه‌های شستا برای تولید کاغذ از آهک
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - مدیرکل شستا گفت: در هفته جاری اطلاعات مربوط به تولید کاغذ را به شرکت تامین سرمایه می‌دهیم و هزینه را خود تامین می‌کنیم تا اطلاعات مربوط به تولید کاغذ از آهک با قیمت تکنولوژی اعلام شود .
 
به گزارش ماین نیوز، محمد رضوانی‌فر ضمن بازدید از شرکت نسوز ایران در شهرک صنعتی علی‌آباد جمبزه دهاقان اظهار داشت: نماینده شهرستان دهاقان دلسوزانه و با تعصب پیگیر مشکلات کارخانه‌ و اشتغال دهاقان بوده و شرکت نسوز باید با جذب نیروی بومی گامی موثر در این راستا بردارد.

مدیرکل شستا افزود: از مدیر این شرکت انتظارات بیشتری داریم و باید به کار خود سرعت دهد تا حداقل فاز نخست فعال شود؛ هم‌چنین انتظار داریم تا از نیروهای بومی استفاده شود تا معضل بیکاری در دهاقان کاهش یابد و مدیر شرکت هم به ما قول همکاری و جذب نیروی بومی را داده است.

مدیرکل شستا با بیان اینکه 95 درصد نیروهای شرکت نسوز دهاقان در همه سطوح بومی باشند، گفت: در بررسی‌هایی که به عمل آمد مقرر شد تا فاز اول شرک نسوز در ماه محرم یا صفر به بهره‌برداری برسد و 95 درصد نیروها در همه سطوح بومی باشند.

وی عنوان کرد: برای افتتاخ فاز نخست پروژه می‌آییم و تقاضا داریم که cpm فاز 2 را ظرف مدت دو هفته تحویل دهند و با توجه به اینکه حساسیت بر روی آلودگی محیط زیست زیاد بوده بنابراین در سنگ بنای زیرساخت‌ها به این موضوع اهمیت داده شود.

رضوانی‌فر از تشکیل کمیته بررسی معدن شیل در دهاقان خبر داد و تصریح کرد: کمیته 5 نفره تشکیل می‌دهیم که 3 نفر را ما معرفی می‌کنیم و 2 نفر را هم از دهاقان معرفی کنید تا در طول یک ماه تمام معادن از جمله معدن شیل دهاقان شناسایی شود، ظرفیت‌ها شناسایی و ملاحظات هم در نظر گرفته شود و شرایط مناسب برای سرمایه‌گذاری‌ها از جمله شیل در دهاقان معرفی شود.

مدیرکل شستا با بیان اینکه برای تولید کاغذ از آهک باید سراغ چینی‌ها برویم، افزود: تولید کاغذ از آهک از مباحث مورد نظر در دهاقان است که به مطالعه و برآورد هزینه نیاز دارد تا به مشکل برنخوریم زیرا این کار با ارز مورد نیاز و تکنولوی نیاز دارد که ما از آن بی‌بهره هستیم و کشورهای آمریکا، اروپا و چین صاحب آن هستند پس باید سراغ چینی‌ها برویم، اما می‌توانیم اطلاعات را در اختیار یک شرکت مربوطه قرار دهیم تا بررسی کنند.

وی تصریح کرد: در هفته جاری اطلاعات مربوط به تولید کاغذ را به شرکت تامین سرمایه می‌دهیم و هزینه را خود تامین می‌کنیم تا اطلاعات مربوط به تولید کاغذ از آهک با قیمت تکنولوژی اعلام شود البته دهاقان هم باید اطلاعات کافی را ارائه دهد.

رضوانی‌فر اعلام کرد: درباره تولید گیاهان دارویی در دهاقان با شرکت مربوطه در تهران جلسه برگزار می‌کنیم و آنان را به دهقان دعوت می‌کنیم تا تولید و عصاره گیاهان دارویی هم بررسی شود.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۵
کد مطلب: 46712
 
مرجع : خبرگزاری فارس