گروه معادن
 
مجری طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس:
۱۰ معدن آهن پلاسری در سیستان و بلوچستان آماده تجهیز شد
"صندوق‌ خطرپذیر معدن" در آستانه تاسیس
گروه معادن - مجری طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس از آماده تجهیز شدن 10 معدن آهن پلاسری در مناطق مرزی استان سیستان و بلوچستان خبر داد. سید رضا عظیمی در عین حال خبر داد که "صمدوق خطر پذیر معدن" در آستانه تشکیل است.
 
به گزارش ماین نیوز، سیدرضا عظیمی با بیان این مطلب اظهار داشت: با اعلام دبیر شورای عالی معادن و معاونت امور معادن وزارت صمت، اختیارات شورای عالی معادن در خصوص تصمیم گیری معادن کوچک به شورای هماهنگی کارگروه طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک تفویض شده و تصمیمات پیشنهادی این کارگروه با اولویت در شورای عالی معادن لحاظ شده و پس از ابلاغ توسط شورای عالی معادن لازم‌الاجرا است.

وی در ادامه افزود: طرح احیا و فعال ‌سازی معادن کوچک از جمله طرح‌های مهم اقتصاد مقاومتی است که علاوه بر حمایت وزارت صمت، از سوی دولت نیز حمایت ‌شده و پایش خواهد شد.

مجری طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس خاطر نشان کرد: اطلاعات معادن کوچک 5 استان کشور آماده شده که امسال علاوه بر 5 استان، 15 استان دیگر وارد طرح احیا و فعال ‌سازی معادن کوچک خواهند شد.

شکل ‌گیری صندوق‌ خطرپذیر معدن

عظیمی درباره جزئیات شکل ‌گیری نخستین صندوق‌ خطرپذیر در بخش معدن گفت: یکی از این صندوق‌ها در حال حاضر با حمایت و هماهنگی یکی از مجموعه های تأمین سرمایه در حال شکل ‌گیری است.

وی ادامه داد: برای ایجاد این صندوق‌ها، 3 بخش حقیقی یا حقوقی نیاز است که باید در کنار هم قرار گیرند که بخشی از آن را صندوق حمایت می‌کند.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷
کد مطلب: 46702
 
مرجع : ایمیدرو