گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
هدف‌گذاری های اکتشاف و شناسایی کانه های فلزی؛ با حضور نمایندگان دولت و بخش خصوصی
گروه اكتشاف و زمين شناسي - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هدف‌گذاری لازم برای اکتشاف و شناسایی کانه های فلزی انجام می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، سعید زرندی در چهارمین نشست کارگروه سیاست‌گذاری بخش معدن و صنایع معدنی با موضوع اجرای نقشه راه معدن که با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو، رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی، رئیس کمیته معدن مجلس شورای اسلامی و روسای تشکل های معدنی برگزار شد، اظهار داشت: هدف‌گذاری‌های لازم برای اکتشاف و شناسایی کانه های فلزی با در اختیار قراردادن پهنه‌های اکتشافی به ایمیدرو انجام می شود.

وی تاکید کرد:‌ این برنامه به منظور تامین خوراک صنایع معدنی کشور انجام شده است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: یکی از الزامات توسعه بخش معدن، توجه به زیرساخت های حمل و نقل مواد معدنی و محصولات آن در سه زیربخش جاده‌ای، حمل و نقل ریلی و حمل و نقل دریایی است که برای توسعه این حوزه، لازم است برنامه ریزی انجام شود.

سعید زرندی اظهار داشت: ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز توسعه فعالیت‌های معدنیِ گوهر سنگ‌ها با هدف افزایش کیفیت محصولات تولیدی و رشد صادرات، از جمله سیاست های نقشه راه معدن است که باید دنبال شود.

در این جلسه، وظایف و برنامه های ایمیدرو و سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی برای عملیاتی کردن نقشه راه معدن مورد بررسی قرار گرفت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۳
کد مطلب: 46676
 
مرجع : ایمیدرو