گروه صنایع معدنی فولاد
 
منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان:
زیان انباشه ذوب آهن اصفهان به صفر می رسد و سال ۱۳۹۹ توزیع سود خواهیم داشت
گروه صنایع معدنی >فولاد - مسئولین و اعضاء نهادهای سرمایه گذاری ایران با حضور در ذوب آهن اصفهان ضمن بازدید از خط تولید ، با مهندس یزدی زاده مدیرعامل و جمعی از مسئولین این شرکت دیدار و گفتگو نمودند .
 
به گزارش ماین نیوز، مهندس یزدی زاده در این دیدار ، گزارشی ازشرایط تولید و پروژه های توسعه ذوب آهن اصفهان ارائه داد و با اشاره به ثبت سومین رکورد تولید سالانه این شرکت در سال گذشته که با تولید 2 میلیون و 400 هزار تن چدن با دوکوره بلند حاصل شد، گفت : مطابق برنامه ، امسال این شرکت ۳میلیون و 50 هزار تن چدن تولید خواهد نمود .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان افزود : بخش های مختلف خط تولید این شرکت طی سالهای گذشته نوسازی شده وتغییرات اساسی یافته است و لذا به لحاظ تکنولوژیک و فنی در شرایط بسیار خوبی است .

مهندس یزدی زاده ، یکی از مهمترین پروژه های در دست اقدام این شرکت را پروژه pci ( تزریق پودر زغال به کوره بلند ) معرفی نمود و گفت : پودر زغال در کوره بلند جایگزین کک می شود که 30 درصد هزینه تمام شده محصولات این شرکت را در بر می گیرد . لذا این پروژه تاثیر اقتصادی خوبی در این شرکت دارد و به زودی راه اندازی می شود.

وی ، مشکل مزمن ذوب آهن اصفهان را ، تامین پایدار مواد اولیه دانست و گفت : خوشبختانه اقدامات خوبی برای حل این مشکل انجام شده و در دست اقدام است که به زودی از طریق کدال افشا می شود.

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان افزود : امسال سود خواهیم داشت اما با توجه به زیان انباشته امکان توزیع سود وجود ندارد . برنامه شرکت این است که در سال 1399 توزیع سود داشته باشیم .

دکتر اسلامی بیدگلی دبیر کل نهادهای سرمایه گذاری ایران نیز در این دیدار گفت : با توجه به اینکه در سال رونق تولید هستیم و با توجه به شرایط خاصی که درسال جاری با آن مواجه هستیم ، توسعه صنایع بزرگی همچون ذوب آهن اصفهان و راه اندازی ظرفیت خالی این صنایع اهمیت بسیار زیادی برای اقتصاد کشور دارد .

وی افزود : فرصت های توسعه ای بسیار خوبی در ذوب آهن اصفهان وجود دارد که نیاز به سرمایه گذاری دارد و می تواند بازده بسیار مناسبی داشته باشد .
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۵
کد مطلب: 46594