گروه صنایع معدنی سیمان
 
بازدید سفیر آلمان از کارخانه سیمان ری به دعوت حناچی
گروه صنایع معدنی >سیمان - سفیر آلمان به دعوت و با همراهی شهردار تهران از کارخانه سیمان ری بازدید کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، پیروز حناچی شهردار تهران از کلور-برشتولد سفیر آلمان دعوت کرد تا از کارخانه سیمان ری بازدید کنند که این دعوت از سوی طرف آلمانی مورد پذیرش قرار گرفت.

شهردار تهران در این بازدید کلور-برشتولد را با پیشینه تاریخی و صنعتی این کارخانه آشنا کرد و او را در جریان برنامه شهرداری تهران برای احیاء این مجموعه صنعتی قدیمی قرار داد.

کلور-برشتولد ضمن بازدید از این واحد صنعتی با اشاره به تجهیزات آلمانی موجود در این محل، کارخانه سیمان ری -که اولین کارخانه سیمان ایران است و در سال ١٣١٢ توسط آلمان ساخته شده - را نشان‌دهنده روابط صنعتی دیرینه دو کشور دانست و از پیشنهاد شهردار تهران مبنی بر تشویق شرکت‌های آلمانی به مشارکت در طرح احیاء این مجموعه صنعتی مشتاقانه استقبال کرد.

کارخانه سیمان ری قرار است براساس طرح پیروز حناچی شهردار تهران که به تصویب هیات وزیران رسیده است، به‌عنوان اثری با ارزشِ میراث صنعتی احیاء و بازتعریف شود.

وی این پروژه را گامی در جهت باز زنده سازی ارزش‌های معمارانه معاصر ایران و پاسداری از میراث ناملموس صنعتی و اجتماعی بخشی از تهران می‌داند که با خود مستندات غیرمکتوب بسیاری را همراه دارد و شیوه زندگی مردم عادی آن زمانه و نشانه‌های هویتی و زیستی شهروندان تاریخ معاصر را به نمایش می‌گذارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۲
کد مطلب: 46590
 
مرجع : خبرگزاری فارس