گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
تحریم بخش فلزات ایران بیشتر در حد یک تهدید است
اجرای این تحریم زمانبر و سخت خواهد بود
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - کیوان جعفری طهرانی تحلیلگر حوزه معدن و صنایع معدنی در گفت‌وگو با ماین نیوز:با تحلیل "ماین نیوز" مبنی بر تکراری بودن و جدید نبودن تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه بخش فلزات ایران موافقم.
 
به گزارش ماین نیوز، وی افزود: اخیرا اتفاق جدیدی در تنش آمریکا و چین به وجود آمده و آمریکا برخلاف تواففات اولیه و جلسات قبلی قصد دارد دوباره روی واردات برخی از کالاهای چینی عوارض وضع کند که این باعث می‌شود چین درباره خرید نفت از ایران که اخیرا اعلام کرد مبدا کشورها را اعلام نخواهد کرد و هم درباره خرید مواد معدنی از ایران مانند سنگ آهن و سنگ مس ادامه خواهد داد خطر جدی در این زمینه وجود ندارد.

درباره صادرات فولاد هم وضعیت به موضع‌گیری کشورهای آسه‌آن بستگی دارد که بازارهای هدف صادرات فولاد ایران هستند. معتقدم مالزی از این سیاست‌ها تبعیت نمی‌کند اما باید منتظر واکنش تایلند، تایوان و بقیه کشورهای این منطقه بود که بازار هدف محصول فولاد ایران هستند و باید دید این کشورها به چه صورت عمل خواهند کرد.

معتقدم تحریم اخیر آمریکا بیشتر به صورت یک تهدید است و اجرایی شدن آن زمان می‌برد و البته بسیار سخت قابل اجرا است چون لزوما همه کشورهای هدف صادرات فلزات ایران حافظان منافع آمریکا نیستند.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۰
کد مطلب: 46577