گروه معادن سنگ آهن
 
جلوگیری از خام‌فروشی با طرح‌های توسعه‌ای گل‌گهر سیرجان
گروه معادن >سنگ آهن - مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر سیرجان گفت: با اجرای طرح‌های توسعه در گل‌گهر از خام‌فروشی جلوگیری شده است و در بخش سخت‌افزار و تامین قطعات و نرم‌افزار و نیروی متخصص چیزی کم نداریم.
 
به گزارش ماین نیوز، امروز و همزمان با روز جهانی کار و کارگر در سال رونق تولید، بزرگترین تور رسانه‌ای کشور به همت بسیج رسانه استان کرمان، متشکل از رسانه‌های ملی، بین‌المللی و بومی از صنایع داخلی کشور در استان کرمان بازدید خود را با نام گرا «گام دوم رسانه اقتصاد» از مجتمع گل‌گهر سیرجان آغاز کردند.

در این بازدید خبرنگاران از بیمارستان در حال احداث گل‌گهر، کارخانه تولید سیم بکسل با ظرفیت 60 هزار تن سیم مفتول بکسل در سال، کارخانه آهن اسفنجی در منطقه ویژه اقتصادی با ظرفیت 100 هزار تن تولید سالانه و همچنین از طرح تصفیه‌خانه طرح فاضلاب و کارخانه جهان‌فولاد و شرکت گهر زمین در منطقه گل‌گهر بازدید کردند.

اهداء گل به کارگران مجتمع جهان فولاد توسط مدیرعامل و مهندسان گل گهر و خبرنگاران به مناسبت روز کارگر از دیگر برنامه‌های این سفر یک روزه خبرنگاران خبرگزاری‌ها و نشریات به منطقه گل‌گهر سیرجان بود.

انتقال آب خلیج فارس تا شهریور ماه به سیرجان

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر در حاشیه این بازدید اظهار داشت: طرح انتقال آب از خلیج فارس به سیرجان که بزرگترین طرح منطقه‌ای است با 112 هزار میلیارد تومان از اعتبارات سنگ آهن گل‌گهر و همکاری دولت اجرایی شده و امسال با ظرفیت 4 هزار و 200 لیتر در ثانیه این طرح به بهره‌برداری می‌رسد.

ناصر تقی‌زاده گفت: در این طرح که پنج سال اجرایی شده است پمپاژ آب را از صفر تا ارتفاع 2 هزار و 200 متر از سطح دریا داریم و چون صنعت ما که فولاد و آهن است به آب نیاز دارد ضمن به‌کارگیری سیستم اصلاح مصرف و صرفه‌جویی در آب کمبود آب هم نخواهیم داشت تا طرح‌های فولادی و کارخانجات بتوانند به اهداف تولید خود برسند.

وی گفت: با اجرای طرح‌های توسعه در گل‌گهر از خام‌فروشی جلوگیری شده است و در بخش سخت‌افزار و تامین قطعات وهمچنین نرم‌افزار و نیروی متخصص چیزی کم نداریم و بزرگترین کشور مستقل در منطقه هستیم.

تقی‌زاده عنوان کرد: در همین منطقه سنگ آهن 3 هزار مهندس و نیروی تحصیل‌کرده داریم و طی سه سال گذشته هم 3 هزار نفر استخدام جدید داشتیم و در حال حاضر هم 9 هزار نفر در مجموعه گل‌گهر اعم از پیمانکاری و شرکت‌های وابسته مشغول به‌کار هستند.


راه‌اندازی مرحله اول طرح فاضلاب سیرجان در سال جاری

مدیرعامل گل‌گهر سیرجان افزود: 40 پروژه و شرکت معدنی در این منطقه مشغول فعالیت بوده و کارخانجات هم بالای ظرفیت اسمی مشغول تولید هستند و در اجرای طرح نظام پیشنهادات که توسط کارگران و مهندسین مطرح و ارئه می‌شود طرح‌های برتر پس از ارزیابی تخصصی مشمول تجلیل و دریافت هدیه خورو سواری می‌شوند و این طرح‌ها موجب پیشرفت کار و افزایش سود 150 میلیارد تومانی در سال گذشته شد.

تقی‌زاده از احداث و ساخت 5 هزار واحد مسکونی مستحکم برای کارگران تحت پوشش این شرکت که فاقد خانه هستند، خبر داد و در خصوص صعود تیم فوتبال گل‌گهر به لیگ برتر کشور گفت: این یک موفقیت ملی و غرورآمیز است و ما برای این تیم هم 8 میلیارد تومان اعتبار تخصیص دادیم.

وی در خصوص اجرای طرح فاضلاب سیرجان اظهار کرد: این طرح‌ها که ذکر شد در راستای ایفای نقش مسئولیت‌های اجتماعی صورت گرفته که تا کنون 140 کبلومتر لوله‌گذاری و احداث فاضلاب اجرا شده است و مرحله اول این طرح در سال جاری راه‌اندازی می‌شود و برای این طرح بهداشتی و استحصال آب که نیاز صنعت و معدن است تاکنون 100 میلیارد تومان هزینه شده است و برای تکمیل و اجرای کامل طرح 600 میلیارد تومان اعتبار را به تصویب رساندیم.

ساخت بیمارستان فوق تخصصی گل‌گهر در منطقه ویژه اقتصادی

مدیرعامل سنگ آهن گل‌گهر همچنین از ساخت بیمارستان فوق تخصصی گل‌گهر در منطقه ویژه اقتصادی خبر داد و گفت: این بیمارستان که طرح بزرگ درمانی برای مردم سیرجان می‌ماند، 12 هزار متر مربع زیربنا با بخش‌های متعدد درمانی دارد که تاکنون 300 میلیارد تومان اعتبار گذاشته‌ایم و تا سال آینده هم به اتمام می‌رسد و برای خرید تجهیزات هر میزان اعتبار که نیاز باشد هزینه می‌کنیم تا مجهزترین بیمارستان منطقه ساخته شود.

تقی‌زاده در خصوص حفظ محیط زیست عنوان کرد: در این راستا یک‌هزار هکتار فضای سبز را ایجاد کردیم و در این منطقه باغ گردشگری و هتل بزرگ با معماری اسلامی و سنتی را در دستور کار ساخت داریم.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۴
کد مطلب: 46553
 
مرجع : خبرگزاری فارس