گروه معادن سنگ آهن
 
طرح آهن اسفنجی فولاد اندیمشک ۲۴ ماهه ساخته می شود
گروه معادن >سنگ آهن - ناصر تقی زاده نماینده کنسرسیوم سرمایه گذاران طرح جامع فولاد اندیمشک گفت: کارخانه تولید بریکت آهن اسفنجی 24 ماهه ساخته می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیر عامل مجتمع سنگ آهن گل گهر که امروز به نمایندگی از سرمایه گذاران کنسرسیوم طرح فولاد اندیمشک سخن می گفت، تصریح کرد: ما مدیون فداکاری و غیرت مردم اندیمشک در جنگ تحمیلی هستیم و وظیفه ما پاسداری از حرمت خون شهدا با ایجاد تولید و اشتغال است.

وی افزود: تنها راه عزت، سربلندی و نجات ما، حرکت در این مسیر است.

نماینده کنسرسیوم سرمایه گذاران طرح جامع فولاد اندیمشک گفت: با وجود کارخانه ذوب در دزفول، مشکل بازار نخواهیم داشت. وی افزود: درفاز نخست، واحد 105 هزار تنی بریکت آهن اسفنجی

حضور 4 غول فولادی
شریعتی، استاندار خوزستان نیز در این مراسم گفت: گردآمدن 4 غول فولادی در اندیمشک کار بزرگی است و حضور آنها را به فال نیک می گیریم.

وی افزود: توسعه کشور در هر نقطه در افزایش درآمد ملی و سرانه کشور موثر است. ما باید با نگاه ملی زمینه حضور سرمایه گذاران را در کشور ارج نهیم.

شریعتی گفت: پس از 8 سال دفاع مقدس، فکر می کردیم سرمایه اجتماعی کاهش یافته اما حادثه سیل این نگاه را کنار زد و در این حادثه همه در کنار هم کمک کردند تا شهرها در محاصره سیل قرار نگیرد. وی ادامه داد: مردم نشان دادند که یک ملت اند و در کنار هم هستند.

وجود زیرساخت های لازم
جهانگیری، فرماندار اندیمشک در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح جامع فولاد اندیمشک گفت: این منطقه از زیرساخت های لازم نظیر آب، برق، گاز و جاده راه آهن برخوردار است.

وی ادامه داد: 4 شرکت بزرگ در صنعت فولاد در این منطقه حضور یافته اند. امیدواریم این روند ادامه یابد و شاهد رونق تولید و اشتغال در منطقه باشیم.

جدیدترین روش تولید
غفرانی، مشاور عالی فولاد گل گهر و فولاد اندیمشک در این مراسم گفت: در این طرح، جدیدترین روش احیای زغالی فولاد استفاده می شود و از مزایایی نظیر مصرف کم آب، استفاده از بازماندهای کارخانه های صنعت فولاد (نرم گندله، اکسیدهای نورد، کنسانتره و ...) و غیره برخوردار است.

غفرانی تصریح کرد: محصول این کارخانه برای کارخانه های خصوصی (کوره های ذوب القایی) مصرف می شود و در شرایط قیمت بالای قراضه، نجات این کارخانه ها محسوب می شود. وی ادامه داد: کشور ما در زمینه زغال حرارتی همچون نفت بسیار غنی است.

نماد کار و پیشرفت و اشتغال
فریدون حسنوند، نماینده مردم اندیمشک در مجلس با اشاره به اینکه حضور 4 شرکت در طرح فولاد اندیمشک، نماد وحدت، کار و تلاش، پیشرفت و اشتغال محسوب می شود، گفت: همه ظرفیت های لازم برای احداث کارخانه در منطقه وجود دارد و امیدواریم بتوانیم هدف طرح را به 1.2 میلیون تن ظرفیت عملیاتی کنیم.

وی ادامه داد: استاندار چندین بار تلاش کرد تا کنسرسیوم ایجاد شود و آقای غریب پور با دلسوزی، تدبیر و درایت، شرایط را برای امضای سند توسعه اندیمشک فراهم کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۲
کد مطلب: 46539
 
مرجع : ایمیدرو