گروه معادن زغال‌سنگ
 
با ورود دستگاه قضایی صورت گرفت
مشکلات کارگری در معادن زغال سنگ کوهبنان حل و فصل شد
جلوگیری از بیکار شدن بیش از ۸۰۰ کارگر معدن
گروه معادن >زغال‌سنگ - رئیس دادگستری شهرستان کوهبنان گفت: با ورود دستگاه قضائی ضمن به روز شدن پرداخت حقوق کارگران معدن، از تعطیلی دو معدن بزرگ در کوهبنان و بیکار شدن بالغ بر ۸۰۰ کارگر جلوگیری بعمل آمد.
 
به گزاش ماین نیوز، محمد مهدی میرزایی با تاکید بر اینکه از فعالیت‌های اقتصادی مشروع حمایت می‌کنیم، گفت: در راستای منویات رهبر معظم انقلاب و تاکیدات رئیس قوه قضائیه اجازه نخواهیم داد چرخ تولید در معادن زغال سنگ کوهبنان به دلیل مشکلات حقوقی و قضائی متوقف شود.

این مقام قضائی تصریح کرد: طی یک سال گذشته و پس از برگزاری چندین نشست مشترک فی مابین مسئولان قضائی شهرستان با مسئولان ارشد شرکت ذغال سنگ استان کرمان خوشبختانه گلایه مندی‌های کارگری از حیث عدم پرداخت به موقع حقوق به حداقل رسیده است.

وی به عملکرد دادگستری کوهبنان در زمینه حمایت از تولید کنندگان و واحد‌های تولیدی در این منطقه اشاره کرد و گفت: در راستای جلوگیری از تعطیلی و رسیدگی به مشکلات معادن، دادگستری کوهبنان در ادامه ابلاغ دستور العمل پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوق و قضائی بلافاصله رسیدگی به موضوع را در دستور کارخود قرار داده است.

رئیس دادگستری کوهبنان عنوان کرد: یکی از معادنی که دچار مشکل بود، معدن چشمه پودنه کوهبنان با حدود پانصد نفر کارگر با سابقه و مهارت فنی بالا بودکه با نشست‌های مشترکی که با سهامداران عمده و مدیران شرکت ذغال سنگ کرمان برگزار شد طی یکسال گذشته با قول مساعد مدیران استانی، بخشی از مطالبات مالی و حقوق و مزایای معوقه کارگران پرداخت شده است.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری در ادامه بیان کرد:با ورود سیستم قضائی شهرستان کوهبنان و برگزاری چندین نشست مشترک به مشکلات حقوقی و قضائی معدن زغال سنگ کانجویان کوهبنان رسیدگی شد و از تعطیل شدن این معدن با داشتن بالغ بر ۳۰۰ کارگر جلوگیری بعمل آمد.

وی افزود: در خصوص معدن کان جویان نیز با رعایت قوانین و مقررات تاکنون مسئولان مربوطه نسبت به تسویه حساب تعدادی از طلبکاران اقدام نموده اند و معدن در حال ادامه فعالیت است.

میرزایی تصریح کرد: به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌های سیستم قضائی و در جهت رونق تولید و در چارچوب مقررات و بالحاظ وظایف و اختیارات و صلاحیت‌های قانونی، ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضائی در دادگستری کوهبنان تشکیل شده و جزو ستاد‌های فعال این حوزه قضائی است.

شایان ذکر است معادن چشمه پودنه و کانجویان از معادن معتبر در زمینه تولید زغالسنگ در سطح کشور است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۶
کد مطلب: 46525
 
مرجع : خبرگزاری میزان