گروه صنایع معدنی
 
تمام ارز حاصل از صادرات مواد معدنی به کشور بازگردانده شد
گروه صنایع معدنی - رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی گفت: تمام ارزحاصل از صادرات موادمعدنی در سال گذشته به کشور برگردانده شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، خداداد غریب‌پور امروز در حاشیه گردهمایی هم‌اندیشی و هم‌افزایی پژوهش و توسعه فناوری در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: سال گذشته بیش از 9 میلیارد دلار صادرات در بخش معدنی داشتیم که 20 تا 22 درصد ارزش کل صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص می‌دهد. نفت در سبد صادراتی کشور از 40 میلیارد تا 80 میلیارد دلار نقش داشته که بخش معدن می‌تواند در سهم‌گیری از این رقم نقش داشته باشد، البته این موضوع نیز بستگی به میزان اکتشاف ذخایر معدنی دارد.

وی تصریح کرد: اولویت ما بهره‌وری عوامل تولیدات و بخشی از کار ما خلق تکنولوژی است که در حال حاضر در بخش‌هایی از صنعت فولاد صاحب دانش فنی هستیم.

غریب‌پور در پاسخ به سوال در مورد میزان ارز حاصل از صادرات مواد معدنی به کشور برگردانده شده است، گفت: تمام ارز حاصل از صادرات به کشور برگردانده شده که یا در سامانه نیما عرضه شده و یا در قالب نیازهای وارداتی شرکت‌ها است.

وی در مورد آمار مربوط به میزان ارز برگردانده‌شده حاصل از صادرات موادمعدنی نیز گفت:‌ این آمارها از طرف گمرک اعلام می‌شود و ما نیز ملزم به رعایت قانون هستیم.

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی در پاسخ به سوال دیگدر مورد اینکه سال گذشته چه میزان خام‌فروشی موادمعدنی صورت گرفته که حالا قرار است، برای امسال از خام‌فروشی جلوگیری شود، اظهار داشت: در صنایع زیرمجموعه سازمان توسعه معادن هیچ خام‌فروشی نداشت.

وی گفت:‌ 157 نیاز تحقیقاتی مشخص شده و بر اساس آن پروژه‌هایی را اجرا خواهیم کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۶
کد مطلب: 46521
 
مرجع : خبرگزاری فارس