گروه معادن سنگ آهن
 
مدیر امور مالی و اقتصادی چادرملو:
قیمت گندله و کنسانتره تغییری ندارد
گروه معادن >سنگ آهن - مدیر امور مالی و اقتصادی چادرملو با بیان اینکه تغییری در نرخ گندله و کنسانتره ایجاد نشده می‌گوید: اینکه فروش کنسانتره و گندله تابعی از قیمت شمش فولاد خوزستان باشد، تفاهمی است که بین شرکت‌های معدنی و فولادی برقرار شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، سید محمود سیدی مدیر امور مالی و اقتصادی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: به نسبت سال ۹۷ تغییر محسوسی در قیمت گندله و کنسانتره سنگ آهن ایجاد نشده و درخواستی برای تغییر نرخ در سال جدید هم داده نشده است.
مدیر امور مالی و اقتصادی شرکت چادرملو اظهار داشت: سال ۹۷ هر تن کنسانتره خشک به فولاد مبارکه بر مبنای ۱۴٫۳درصد قیمت شمش فولاد خوزستان در ادوار سه ماهه فروخته شد و قیمت فروش به فولاد خوزستان نیز ۱۵درصد بود همچنین نرخ فروش گندله هم 5/23 درصد بوده است. در سال جاری نرخ فروش کنسانتره به شرکت فولاد مبارکه با 2 دهم درصد افزایش 3/14 به 5/14 درصد رسیده و تغییر دیگری رخ نداده است.
سید محمود سیدی مدیر امور مالی و اقتصادی شرکت چادرملو در پاسخ به این پرسش که آیا نرخ فروش گندله و کنسانتره رقم منصفانه‌ای است یا خیر می‌گوید: اینکه فروش کنسانتره و گندله تابعی از قیمت شمش فولاد خوزستان باشد، تفاهمی است که بین شرکت‌های معدنی و فولادی برقرار شده است. از سال ۸۸ چادرملو و گل گهر از یک سمت و فولاد مبارکه و فولاد خوزستان درسمت دیگر، با هم تفاهم داشته‌اند.
وی می‌افزاید: ضرایب تعیین قیمت که تابعی از قیمت شمش فولاد خوزستان است طی این سال ها نوسان داشته است. این نوسان به غیر از یک سال در باقی سال‌ها افزایشی بوده است.
سیدی با بیان اینکه شرکت چادرملو برنامه‌ای برای افزایش قیمت گندله و کنسانتره ندارد می‌افزاید: قطعا ما در یک سیاست راهبردی کلان و تعامل با شرکت‌های خریدار محصولات به افزایش قیمت‌ تمایل داریم. اما این مساله باید در یک تفاهم و توافق دو طرفه انجام شود.
سیدی در خصوص دخالت وزارت صمت در قیمت‌گذاری‌ها می‌گوید: در تعامل بین شرکت‌های خصوصی دخالت دولت صحیح نیست، مگر در شرایط ضروری.
وی می‌افزاید: قبلا وزارت صمت در این خصوص رهنمود صادر می‌کرد و دخالتی نمی‌کرد. رهنمود وزارت صمت هم از باب تصدی‌گری بود. در یک سال اخیر دخالت و رهنمودی در این بابت نداشته است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۸
کد مطلب: 46512