گروه معادن سنگ و مصالح ساختمانی
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه مراسم کلنگ زنی طرح تولید کاغذ از سنگ:
ارتقای جایگاه معدن و صنایع معدنی، جزو پروژه های ویژه امسال است
گروه معادن >سنگ و مصالح ساختمانی - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ارتقا و توسعه معدن و صنایع معدنی با توجه به ظرفیت مناسب ذخایر کشور، جزو پروژه های ویژه در سال جاری است و باید انقلابی در این حوزه ایجاد شود.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا رحمانی شامگاه سه شنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی طرح تولید کاغذ از سنگ (کربنات کلسیم) ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: تلاش داریم نقطه عطفی برای توسعه فعالیت های معدنی ایجاد شود چرا که این بخش می تواند جایگزین درآمدهای نفتی شود.

وی ادامه داد: از جمله این برنامه ها، بازسازی معادن کوچک و متوسط است. این اقدام به دلیل قرار گرفتن در مناطق مختلف و ایجاد ارزش افزوده، می تواند موجب توسعه کشور شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مردم را دعوت به سرمایه گذاری در حوزه معدن می کنیم، تصریح کرد: ما نیز از سرمایه گذاران این حوزه حمایت می کنیم چرا که معتقدیم این بخش ارزش افزوده و بازدهی بالا و اشتغال زایی قابل توجه دارد. وی افزود: همچنین اینکه معادن مذکور به دلیل قرار گرفتن در مناطق کمتر توسعه یافته، موجب توسعه این مناطق می شود.

رحمانی بیان داشت: بخش قابل توجه صادرات مربوط به بخش معدن و صنایع معدنی است. امیدواریم نظام بانکی و صندوق های سرمایه گذاری، ما را در این زمینه یاری کنند تا شرایط توسعه صادرات بیش از پیش مهیا شود.

جدیت دولت برای خودکفایی در تولید کاغذ

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در مورد دغدغه مقام معظم رهبری در حوزه کاغذ با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مذاکره کردیم، گفت: این امر حاکی از جدیت دولت برای خودکفایی در تولید کاغذ است.

وی افزود: به دلیل ظرفیت مناسب منطقه الیگودرز در ذخایر معدنی، این منطقه می تواند زمینه مناسبی برای ایجاد مجموعه ای از فعالیت های معدنی و صنعتی شود. رحمانی گفت: برنامه احداث طرح تولید کاغذ از سنگ در 3 فاز است که برای بیش از 200 نفر اشتغال زایی مستقیم ایجاد می کند.

وی ادامه داد: میزان سرمایه گذاری این طرح، حدود 120 میلیارد تومان است و فاز نخست آن طی 18 ماه ساخته می شود.

به گفته وی، 2 طرح عملیات اجرایی ناحیه صنعتی الیگودرز و تولید کاغذ از کربنات کلسیم با پیگیری های مقامات استانی و منطقه ای به مرحله اجرا رسیده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۴
کد مطلب: 46509
 
مرجع : ایمیدرو