گروه صنایع معدنی فولاد
 
افتتاح بزرگترین کارخانه تولید شمش و فولاد در کرمانشاه
گروه صنایع معدنی >فولاد - چندین طرح مهم اقتصادی در روز جاری با حضور رئیس جمهور در استان کرمانشاه به بهره برداری خواهد رسید.
به گزارش ماین نیوز، در روز جاری با حضور رئیس جمهور به استان کرمانشاه ۸ طرح مهم به بهره برداری خواهد رسید.

این پروژه‌ها در حوزه‌های عمرانی، اقتصادی، فناوری اطلاعات و عمران شهری با حجم سرمایه گذاری ۷ هزار و ۱۲۲ میلیارد تومان خواهد بود.

یکی از این پروژه ها، طرح سامانه گرمسیری است که برای این پروژه ۳ هزار و ۹۲۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

افتتاح بزرگترین کارخانه تولید شمش و فولاد در استان کرمانشاه، بهره برداری از تصفیه خانه آب شهر پاوه و افتتاح یک واحد نیروگاهی از سد داریان از جمله پروژه‌های افتتاحی در روز جاری خواهد بود.

همچنین یکی از طرح‌های افتتاحی در کرمانشاه، سیستم آبیاری نوین مزارع کشاورزی در سطح یک هزار و ۸۰۰ هکتار است که به صورت ویدئو کنفرانس به انجام خواهدرسید.

براساس اعلام روابط عمومی صندوق توسعه ملی حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ریالی از محل منابع این صندوق به طرح‌های آب و کشاورزی، صنعت و معدن، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و گردشگری استان کرمانشاه تاکنون پرداخت شده است.

لازم به ذکر است که افتتاح مرحله اول پروژه ذوب آهن بیستون با ظرفیت سالانه ۲۵۰ هزار تن و اشتغالزایی ۶۰۰ نفر از دیگر برنامه‌های کاری رئیس جمهوری است که بیش از ۴۷ میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی به این طرح صنعتی تسهیلات پرداخت شده است.

همچنین طرح‌های توسعه منابع آب و خاک در ۱۲ استان کشور از دیگر پروژه‌های افتتاحی در روز جاری است که در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، اردبیل، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان با هدف تأمین آب مورد نیاز شرب، کشاورزی و صنعت، چشمانداز مناسبی را برای توسعه اقتصادی در این مناطق ایجاد کرده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۸
کد مطلب: 46505
 
مرجع : خبرگزاری میزان