فروش ۲۳۰۰میلیارد تومانی فولادمبارکه در فروردین

روزنامه دنیای اقتصاد , 11 ارديبهشت 1398 ساعت 18:09

شرکت فولاد مبارکه اصفهان عملکرد فروردین را منتشر کرد. این شرکت در نخستین ماه از سال ۹۸ فروش بیش از ۲۳۰۰ میلیارد تومانی را به ثبت رساند.


به گزارش ماین نیوز، بهبود رویه تولید در کنار نرخ‌های فروش جذاب از ویژگی‌های گزارش فروردین فولاد مبارکه محسوب می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد همچنان احتمال اوج گرفتن فروش مبارکه در ماه‌های آتی وجود دارد.

بر این اساس، درآمد ماهانه بیش از ۳ هزار میلیارد تومان برای «فولاد» تا قبل از پایان بهار دور از دسترس نیست. این شرکت با ارزش بازار ۵۲ هزار میلیارد تومانی در فروردین فروش بیش از ۲۳۰۰ میلیارد تومانی را به ثبت رسانده است. تولید فولاد مبارکه مسیر رو به بهبودی را در پیش گرفته و در ماه‌های گذشته شاهد اوج‌گیری دوباره تولید در این شرکت هستیم.

بر این اساس تولید ۴۱۰ هزار تن محصولات گرم در کنار تولید ۱۱۱ هزار تنی سایر محصولات (اسلب) نیز جالب توجه است. فولاد مبارکه اصفهان بخشی از تولیدات خود را به انبار منتقل کرده با این حال اگر برآیند تغییرات موجودی در ماه‌های آینده (با فرض ثبات رویه کنونی تولید) صفر فرض شود باید در انتظار درآمد ۳ هزار میلیارد تومانی فولاد مبارکه در ماه‌های آینده بود.

با توجه به رویه فروش محصولات فولاد مبارکه در بورس کالا (قراردادهای سلف چند ماهه)، این شرکت در اردیبهشت و خرداد در مجموع حدود ۳۴۷ هزار تن ورق گرم را با میانگین قیمتی بیش از ۴۹۰۰ تومانی به ازای هر کیلو به فروش خواهد رساند. میانگین نرخ فروش ورق گرم فولاد در فروردین کمتر از ۴۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو بوده که با فرض ثبت معاملات در عملکرد فروردین بر اساس آمار بورس کالا، به نرخ فروش صادراتی کمتر از ۴۴۰۰ تومان برای ورق گرم خواهیم رسید.


کد مطلب: 46502

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/46502/فروش-۲۳۰۰میلیارد-تومانی-فولادمبارکه-فروردین

ماین نیوز
  http://www.minews.ir