گروه صنایع معدنی فولاد
 
پروژه ذوب آهن بیستون با حضور رئیس جمهوری افتتاح می شود
گروه صنایع معدنی >فولاد - رئیس هیات مدیره کارخانه ذوب آهن بیستون اعلام کرد که مرحله اول پروژه ذوب آهن بیستون روز چهارشنبه با حضور دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران افتتاح می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، جهانبخش شکری  با بیان اینکه پروژه ذوب آهن بیستون در مجموع در سه مرحله اجرا می شود، گفت: مرحله اول این مجموعه که ذوب و ریخته گری است با ظرفیت سالانه 250 هزار تن با حضور دکتر روحانی افتتاح می شود.
وی با بیان اینکه این پروژه توسط بخش خصوصی اجرا شده است، افزود: 2 مرحله دیگر این پروژه اکنون با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا می باشد.

به گفته او، 2 فاز در حال اجرا شامل تولید آهن اسفنجی و نیروگاه برق 15 مگاواتی است.
وی مکان این پروژه را در جاده هرسین و در جوار مجتمع جهان فولاد غرب اعلام کرد و گفت: برای اجرای این پروژه از تسهیلات بانک صنعت و معدن استفاده کرده ایم.

شکری در مورد اشتغالزایی این پروژه نیز گفت: در مرحله اول برای 600 نفر اشتغال ایجاد شده است.
وی که مدیرعامل مجتمع جهان فولاد غرب نیز هست، گفت: در مجموع اکنون در گروه صنعتی شکری شامل مجتمع جهان فولاد و ذوب آهن بیستون برای یک هزار و 500 نفر اشتغال ایجاد شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه پیش تر اعلام کرده بود که پروژه ذوب آهن بیستون با سرمایه‌گذاری 6 هزار و 500 میلیارد ریال با حضور رئیس جمهوری افتتاح می شود.

استان کرمانشاه بیش از یک هزار واحد تولیدی و صنعتی با اشتغالزایی بیش از 30 هزار نفر دارد.
رئیس جمهوری روز چهارشنبه هفته جاری (11 اردیبهشت) به استان کرمانشاه سفر می کند و یکی از برنامه های سفر آقای روحانی به کرمانشاه، افتتاح چند طرح کشاوری و صنعتی است.

به گفته استاندار کرمانشاه یکی از این پروژه ها افتتاح سیستم آبیاری نوین مزارع کشاورزی استان در سطح یک هزار و 800 هکتار است که به صورت ویدئو کنفرانس انجام خواهد شد.

حجت الاسلام دکتر حسن روحانی قرار بود روز پنجشنبه هفته قبل (5 اردیبهشت) به کرمانشاه سفر کند که بنا به دلایلی لغو شد.
آخرین سفر رئیس جمهوری به کرمانشاه در تاریخ 29 اسفند سال 96 انجام شد که طی آن راه آهن استان افتتاح و اولین مسافران قطار نیز با بدرقه دکتر روحانی عازم مشهد مقدس شدند.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 14 شهرستان و 2 هزار و 622 روستا است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۱
کد مطلب: 46495
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا