دادستان کهنوج:

عاملان اخلال در معدن کرومیت کهنوج بازداشت شدند

خبرگزاری ايرنا , 11 ارديبهشت 1398 ساعت 17:33

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهنوج از دستگیری عاملان آتش زدن بیل مکانیکی در معدن کرومیت این شهرستان خبر داد و گفت: چهار نفر از عوامل اصلی این حادثه در کهنوج بازداشت شدند.


به گزارش ماین نیوز، مجید سیمی افزود: در پی اختلاف بین برخی افراد و سرمایه گذار یکی از معادن سنگ کرومیت کهنوج طی چند روز گذشته که منجر به ایجاد مزاحمت و آتش کشیده شدن یک دستگاه بیل مکانیکی در این معدن شده بود، بلافاصله سیستم قضایی به موضوع ورود و طی 24 ساعت، عوامل اصلی این حادثه را بازداشت کرد.

وی ادامه داد: پس از تفهیم اتهام، یکی از متهمان بازداشت موقت، یک نفر دیگر به دلیل ناتوانی در ارائه وثیقه در زندان به سر می برد و مابقی افراد با ارائه وثیقه آزاد شده اند.

سیمی اظهار داشت: با اقدام به موقع دادستانی، بلافاصله این معدن که بیش از 60 کارگر در آن مشغول به کار است فعالیت خود را آغاز کرد.
دادستان کهنوج با بیان اینکه افراد اخلالگر هیچ مالکیتی بر معدن ندارند گفت: با بررسی های صورت گرفته مشخص شد بیشتر کارگران مشغول به کار در این معدن از اهالی همان منطقه بوده و دادستانی در راستای حقوق عامه و حمایت از سرمایه گذاری و قشر آسیب پذیر، به این موضوع ورود پیدا کرده است.

وی ادامه داد: حمایت دستگاه قضایی در این رابطه منجر شد تا سرمایه گذار معدن، اقداماتی در جهت تأسیس و راه اندازی یک کارخانه جدید را در کهنوج آغاز کند.

سیمی از تشکیل کارگروه حمایت حقوقی و قضایی از واحدهای تولیدی و معادن در این شهرستان خبر داد و گفت: از زمان تشکیل این کارگروه با ورود سیستم قضایی، مشکلات حقوقی و قضایی چندین واحد تولیدی و معدن سنگ کرومیت در شهرستان کهنوج مورد بررسی قرار گرفته است.
وی بیان کرد: دستگاه قضایی در راستای منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر نامگذاری سال رونق تولید، با جدیت در این حوزه ورود پیدا کرده و با هر اقدامی که موجب توقف رونق تولید شود به شدت برخورد می کند.

سیمی اظهار داشت: قوه قضائیه نقش بسزایی در تامین امنیت سرمایه گذاران و تولید کنندگان دارد و باید از انجام اقداماتی که منجر به فرار سرمایه گذارن می شود، جلوگیری کرد.

دادستان کهنوج ادامه داد: در واقع رونق صنایع و معادن موجب ایجاد اشتغال برای افراد بومی منطقه می شود که این امر کاهش آسیب های اجتماعی از قبیل فقر، بیکاری و اعتیاد را در پی خواهد داشت و از همه مهمتر منجر به کاهش جرائم می شود.
مرکز شهرستان کهنوج در فاصله 330 کیلومتری جنوب کرمان است.


کد مطلب: 46491

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/46491/عاملان-اخلال-معدن-کرومیت-کهنوج-بازداشت-شدند

ماین نیوز
  http://www.minews.ir