گروه معادن
 
نماینده مجلس:
ایمیدرو در تکمیل بیمارستان تکاب مشارکت می کند
گروه معادن - نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت در روند تکمیل بیمارستان 64 تختخوابی نیمه تمام این شهرستان مشارکت می کند.
 
به گزارش ماین نیوز، همایون هاشمی افزود: مشارکت 150 میلیارد ریالی این سازمان در تکمیل بیمارستان نیمه تمام تکاب مورد موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: با تخصیص این اعتبار و مشارکت سازمان ایمیدرو، بیمارستان 64 تختخوابی نیمه تمام تکاب پس از 12 سال تکمیل شده و به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه علاوه بر تامین اعتبار مورد نیاز، به دنبال رفع موانع تکمیل این طرح عمرانی و بهداشتی نیمه تمام تکاب نیز هستیم، ادامه داد: عملیات احداث بیمارستان 64 تختخوابی تکاب از سال 1386 آغاز شده اما تاکنون به علت محدودیت منابع مالی و وجود معارض زمین به بهره برداری نرسیده است.
نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این بیمارستان هم اینک از 85 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و احداث آن تاکنون 160 میلیارد ریال هزینه دربرداشته است.

وی با ابراز امیدواری از تسریع در تکمیل این بیمارستان با مشارکت سازمان ایمیدرو گفت: این بیمارستان از مهمترین طرح های عمرانی نیمه تمام و اصلی ترین نیازهای تکاب است که با بهره برداری از آن مشکل کمبود فضاها و تخت بیمارستانی در این شهرستان حل و تخصص ها و تجهیزات پزشکی و درمانی مورد نیاز نیز در آن مستقر خواهد شد.

هاشمی افزود: زیرساخت های اصلی این بیمارستان احداث و تجهیزات مورد نیاز آن نیز خریداری شده است و از این رو با تخصیص اعتبار مورد نیاز، پیشرفت 100 درصدی و تکمیل این طرح در زمان مناسب محقق خواهد شد.

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران که از زیر مجموعه های وزارت صنعت، معدن و تجارت به شمار می رود به عنوان مجری طرح تولید و استحصال طلای معدن زرشوران تکاب فعالیت می کند.
تکاب با 81 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است و تنها بیمارستان این شهرستان نیز حدود پنجاه سال قدمت دارد و سال احداث آن مربوط به دهه چهل شمسی است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۶
کد مطلب: 46479
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا