گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
شرکت متناظر اینستکس در تهران تاسیس شد
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - شرکت «سازوکار ویژه تجارت و تامین مالی ایران و اروپا» که نهاد متناظر اینستکس اروپایی به شمار می رود به مدیرعاملی «علی اصغر نوری» در تهران به ثبت رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت «سازوکار ویژه تجارت و تامین مالی ایران و اروپا» که نهاد متناظر سازوکار ویژه مالی اروپا برای تجارت با ایران موسوم به «اینستکس» به شمار می‌رود، با سرمایه اولیه یک میلیارد ریال و به مدیرعاملی «علی اصغر نوری» در تهران به ثبت رسید.

این شرکت به صورت سهامی خاص در تاریخ دوم اردیبهشت امسال به شماره 540240 در اداره ثبت شرکت ها و موسسه های غیرتجاری تهران به ثبت رسیده است. موضوع فعالیت این شرکت، انجام همه معاملات تجاری مذکور در قانون تجارت از جمله خرید، فروش، صادرات و واردات اعلام شده است.

ارایه خدمات تسویه و پرداخت به همه صادرکنندگان و واردکنندگان اعم از حقیقی و حقوقی و همچنین به بانک های داخلی و خارجی و نهادهای دولتی، گشایش حساب اعتبار اسنادی، تسهیلات و اعتبارات ریالی و ارزی، ضمانت نامه ها و حواله ها، تامین مالی کوتاه مدت و بلند مدت نزد بانک ها، موسسه های مالی و شرکت های داخلی و خارجی از دیگر وظایف این شرکت است.

از دیگر فعالیت های این شرکت، اخذ و اعطای نمایندگی به همه بانک ها و شرکت های داخلی و خارجی، اخذ وام و تسهیلات از همه بانک ها و موسسه های اعتباری داخلی و خارجی به صورت ارزی و ریالی، تعامل با اینستکس اروپایی و سایر کانال های مالی و شرکت ها در کشورهای دیگر اعلام شده است.

بر اساس آگهی ثبت، از فعالیت های دیگر این شرکت، انعقاد قرارداد و همکاری با نظام بانکی ایران و بانک های خارجی در راستای استفاده از کانال های مالی و اروپا و سایر کشورها، ارایه خدمات مشاوره مالی به همه اشخاص حقیقی و حقوقی و انعقاد قرارداد با اشخاص حقیقی و حقوقی در همه زمینه های فعالیت شرکت اعلام شده است.

اعضای هیات مدیره این شرکت شامل علی اصغر نوری، بانک رفاه کارگران (به نمایندگی فرشید فرخ نژاد)، بانک کشاورزی (به نمایندگی شهرزاد مشیری)، بانک پاسارگاد (به نمایندگی محمدرضا جوادیان) و خدمات انفورماتیک فرادیس گستر کیش (به نمایندگی حمید قنبری) هستند.

مدیرعامل این شرکت علی اصغر نوری است که به مدت 2 سال عهده دار این مسوولیت خواهد بود. رئیس هیات مدیره نیز حمید قنبری است.

پیش از این رئیس بانک مرکزی در 28 اسفند سال 97 خبر از تاسیس نهاد متناظر اینستکس داده بود. پیش از آن در روز 11 بهمن 97، سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس به طور رسمی شرکت اداره کننده سازوکار ویژه مالی را به طور رسمی در پاریس ثبت کرده بودند.

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۴
کد مطلب: 46471
 
مرجع : اتاق بازرگانی ایران