گروه معادن فلزات گرانبها
 
شرکت ایمیدرو متقاضی سرمایه‌گذاری در معادن طلای تکاب شد
گروه معادن >فلزات گرانبها - استاندار آذربایجان غربی از متقاضی شدن شرکت ایمیدرو برای سرمایه‌گذاری در راه‌اندازی صنایع پایین دستی معادن طلای تکاب خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، محمدمهدی شهریاری ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرستان تکاب که با حضور مسعود پزشکیان معاون مجلس شورای اسلامی برگزار شد در فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: تکاب ظرفیت‌ها کم‌نظیر و بعضاً بی‌نظیری برای توسعه و پیشرفت در ابعاد گوناگون دارد اما تاکنون به این ظرفیت‌ها بی‌توجهی شده است.

وی تصریح کرد: تکاب با داشتن این همه فرصت و ظرفیت نباید به یکی از محروم‌ترین شهرستان‌های آذربایجان غربی تبدیل می‌شد بلکه باید اکنون این شهرستان پیشران توسعه استان می‌بود و سرمایه‌های معدنیان برای توسعه کل کشور مورد بهره‌برداری قرار می‌گرفت.

استاندار آذربایجان غربی از متقاضی شدن شرکت ایمیدرو برای سرمایه‌گذاری در راه‌اندازی صنایع پایین‌دستی معادن طلای تکاب خبر داد و افزود: چندی پیش با مدیران این شرکت دیدارهایی انجام شده و توافقاتی حاصل شده که امید می‌رود نتایج ان در آغاز برنامه‌های اجرایی مشاهده شود.

استاندار آذربایجان غربی توجه به صنعت گردشگری، ایجاد صنایع پایین‌دستی معادن طلای تکاب در کنار رسیدگی به وضعیت جاده‌های مواصلاتی این شهرستان را لازم و ملزوم یکدیگر ارزیابی کرد و گفت: برای توسعه، نوسازی و بهسازی محور ارتباطی تکاب- شاهین‌دژ- میاندوآب، 120 میلیارد تومان اعتبار و 100 میلیارد تومان نیز برای بهسازی جاده دندی پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: مقرر شده کمیته اجرایی ویژه‌ای متشکل از یکی از معاونین استاندار، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و فرماندار شهرستان تشکیل شود و به‌صورت ماهانه گزارشی از روند اجرای مصوبات توسعه‌ای شهرستان تکاب را گزارش کند.
تاریخ انتشار : شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۶
کد مطلب: 46448
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم