گروه معادن
 
خسارت ۲ میلیارد تومانی معادن طبس
گروه معادن - رییس اداره صنعت و معدن طبس از خسارت ۲ میلیارد تومانی خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، زارع نیا، رییس اداره صنعت و معدن طبس گفت: میزان خسارات سیل به صنایع و معادن طبس در حوزه زیرساخت‌ها و آبگرفتگی سینه کار‌های استخراج حدود ۲۰ میلیارد ریال است.

وی افزود: خسارت وارده به راه‌های معدنی در منطقه پروده، رباط خان و همچنین معادن بخش دستگردان مشکلات زیادی را برای معادن ایجاد کرده است که روند انتقال محصول استخراج شده را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد.

زارع نیا گفت: با توجه به موقعیت استراتژیک طبس و اینکه مواد معدنی استخراجی از معادن طبس به عنوان ماده اولیه سایر صنایع در استان‌های مجاور می‌باشد، در صورت عدم اصلاح به موقع جاده‌های معدنی و راه‌های ارتباطی، صنایع بالادستی مرتبط با معادن نیز متضرر خواهند شد.

وی افزود: همچنین در چند مورد خساراتی به تاسیسات برقی و صنعتی چند واحد صنعتی وارد شده است که علاوه بر وقفه در تولید واحد، هزینه‌هایی در خصوص تجهیزات و تعمیرات بر سرمایه گذار تحمیل نموده است.

رئیس اداره صنعت و معدن طبس در پایان همچنین گفت: با توجه به اینکه شهرستان طبس شهرستان معدنی است و یک سری از هزینه‌های بخش معدن کاری مربوط به تأمین راه، بازسازی جاده‌ها و راه‌های معدنی است برای معدن کار بسیار با اهمیت است.
تاریخ انتشار : شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۸
کد مطلب: 46431
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان