گروه صنایع معدنی فولاد
 
حضور ذوب آهن اصفهان در سیزدهمین کنفرانس بین المللی تجارت الکترونیک با رویکرد بر اینترنت اشیا
گروه صنایع معدنی >فولاد - سیزدهمین کنفرانس بین المللی تجارت الکترونیک با رویکرد بر اینترنت اشیاء ،با مشارکت ذوب آهن اصفهان ۲۹ فروردین ماه در محل دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.
 
به گزارش ماین نیوز، در این کنفرانس که جمعی از کارشناسان و اساتید داخلی و دکتر ریو جئونگ هیون سفیر جمهوری کره در ایران، پروفسور Joachim Posegga از آلمان ،دکتر Hanns Peter از اتریش حضور داشتند، پروفسور علی صنایعی دبیرکل کنفرانس طی سخنانی گفت:اینترنت اشیاء(IOT) به زودی به بخش جدایی ناپذیر همه شرکتها و محصولات مصرفی ،تبلیغاتی ، صنعتی و زیرساختی تبدیل خواهد شد.وی گفت: اینترنت اشیاء هم مانند اینترنت تغییر دهنده کسب و کارها خواهد بود.سازمانهایی که در زمان مناسب از اینترنت اشیاء استفاده نمی کنند با مشکلات جدی مواجه خواهند شد‌.

IOT می تواند مرزهای رقابت را جابجا کند.
سفیر جمهوری کره نیز در سخنانی یاد آور شد: امروزه تکنولوژی همچون رودخانه ای روان است که حرکت در خلاف جریان آن محکوم به شکست است.اما با همکاری کارشناسان و دولت ها ،می توان از این موهبت به بهترین شکل بهره برد.

در ادامه کارشناسان مباحثی مانند: اهمیت IOT ،کاربردهای آن و همچنین کاربردها و چالشهای رمز ارز ،معرفی تعدادی از پلتفرم های بلاک چین از قبیل بیت کوین ، اتریوم ، لیسک و ...، اینترنت اشیاء در بانکداری دیجیتال، بلاک چین و صنعت بانکداری ، کاربرد اینترنت اشیاء در توسعه شهرهای هوشمند ، خدمات پزشکی، بررسی خدمات IOT در ایران و فرصتها و چالشهای آن را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در ادامه کنفرانس پنل آموزشی برگزار گردید و دکتر احمد سلیمی معاون مالی و اقتصادی ذوب آهن اصفهان نیز طی سخنانی لزوم تحقیقات IOT و اجرای آن در ذوب آهن را بیان نمود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۸
کد مطلب: 46397