در گفتگو با مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر:

گل‌گهر جزء ۱۰ شرکت برتر بین‌المللی می‌شود

در سال ۹۸ جهش تولید نداریم

رادیو سهام , 27 فروردين 1398 ساعت 13:47

شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر سیرجان از جمله شرکت‌های معدنی بااهمیت و اثرگذار معدنی در کشور ما شناخته می‌شود؛ بر اساس آنچه مدیرعامل این شرکت بیان نموده گل‌گهر قصد دارد در ۴ سال آینده جزء ۱۰ شرکت برتر بین‌المللی شناخته شود.


به گزارش ماین نیوز، ناصر تقی زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر گفت: شرکت معدنی و صنعتی گل گهر طی ۴ سال آینده قابلیت تبدیل شدن به ۱۰ شرکت برتر بین المللی در دنیا را دارد و سهام آن می تواند در بورس های بین المللی عرضه شود. وی تصریح کرد: برنامه داریم بزودی گل گهر را به یک دانشگاه تبدیل کنیم و بومی سازی و تولید قطعات مصرفی خطوط تولید در شهرستان سیرجان در دستور کار قرار گرفته است.

تقی زاده خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ جهش تولید نخواهیم داشت و حداکثر یک میلیون تن به ظرفیت فعلی افزوده خواهد شد اما در سال ۹۹ بین ۷ تا ۸ میلیون تن به ظرفیت تولید فعلی افزوده خواهد شد.
حتما بخوانید : پیش بینی 56 نفر از بزرگان بورس از آینده بازار

وی گفت: آغاز عملیات اجرایی و توسعه طرح تیتانیوم کهنوج، برنامه تولید ۱۰۰ هزار تن آهن اسفنجی با وش کوره های تونلی در اندیمشک و برنامه احداث گندله در خرامه استان فارس از برنامه های اصلی این شرکت در سال ۹۸ است.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر افزود: توجه بازارهای منطقه بخصوص عمان، عراق و سوریه بطور جدی در ستور کار قرار گرفته است بطوریکه این شرکت آماده تامین آهن اسفنجی در عمان است و می توانیم از ظرفیت ۴٫۵ میلیون تنی این محصول در گل گهر در بازارهای صادراتی استفاده کنیم.

تقی زاده گفت: شرکت معدنی و صنعتی گل گهر آمادگی خود را برای صادرات ۷۰۰ هزار تن میلگرد به عراق و سوریه اعلام می کند و در صورت ایجاد زیرساخت های مناسب آمادگی سرمایه گذاری فولادی در این کشور هستیم. وی در ادامه اظهار داشت: سرمایه گذاری مشترک ۱۰ میلیون تنی فولاد در چابهار با سه شرکت گل گهر، چادرملو و فولاد مبارکه اصفهان متوقف شده است و اقدامات مطالعاتی در حال انجام است.

تقی زاده افزود: برنامه ریزی برای سرمایه گذاری بون مرزی باید بطور جدی از سوی شرکت های معدنی و فولادی در دستور کار قرار گیرد. در این راستا گل گهر آماده همکاری و سرمایه گذاری مشترک در سایر کشورها در بخش معدن و صنایع معدنی است. وی تصریح کرد: توسعه صادرات جز برنامه اصلی شرکت گل گهر است اما دولت باد تضمین های لازم را در خصوص سرعت بخشی به صادرات پایدار فولاد و محصولات معدنی در بنگاه های خصوصی را بدهد تا آسودگی خاطر در این حوزه ایجاد شود.
حتما بخوانید : جهش 183 درصدی سودخالص غبشهر در عملکرد سه ماهه پایانی سال 97

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر افزود: تضمین پایدار صادرات محصولات فولادی و معدنی از سوی دولت به بنگاه ها سبب می شود تا شرکت های فولادی نسبت به تاوم قراردادهای بلند مدت اقدام کنند.


کد مطلب: 46375

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/46375/گل-گهر-جزء-۱۰-شرکت-برتر-بین-المللی-می-شود

ماین نیوز
  http://www.minews.ir