گروه معادن
 
وکیل حقیقی‌ها در مجمع نبود؛
جنجال در مجمع معادن اسفندقه
تدبیری برای زیان هزار میلیاردی نشد
گروه معادن - مجمع فوق‌العاده معادن اسفندقه از زیرمجموعه‌های وزارت کار با وجود زیان هزار میلیارد تومانی در حالی‌ پایان یافت که وکیل قانونی حقیقی‌ها را هم به مجمع راه ندادند.
 
به گزارش ماین نیوز، مجموع عمومی عادی سالیانه(به طور فوق‌العاده) شرکت معادن اسفندقه سهامی خاص به شماره ثبت ۸۴ از زیرمجموعه‌های صندوق بازنشستگی فولاد وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور ۷۱,۸ درصدی سهامداران برگزار شد.

این مجمع در محل شرکت با دستور جلسه قرائت گزارش عملکرد هیئت‌مدیره و مجمع، قرائت گزارش بازرس قانونی و حسابرس، تصویب صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۶، انتخاب اعضای هیئت‌مدیره و سایر موارد برگزار شد.

در اطلاعیه هیئت‌مدیره تأکید شده بود سهامداران با در دست داشتن اصل ورقه سهم و به همراه وکالت‌نامه برای اشخاص حقیقی و برگ نمایندگی برای اشخاص حقوقی می‌توانند در مجمع شرکت کنند.

 در حالی افراد غیرسهامدار در مجمع حاضر بودند که اجازه ورود به وکیل قانونی سهام کارگری با وکالت محضری بیش از ۲۰ درصد سهامداران داده نشد.

نکته جالب توجه در این خصوص، برگزاری پنحمین مجمع پس از ۴ بار تنفس بود و هر با علل مختلف و آخرین مجمع آن در ۱۱ فروردین برگزار نشده بود.

همچنین، در شرایطی که مجمع انتخاب اعضای هیأت‌مدیره را در دستور کار داشت که رئیس‌هیأت‌مدیره همزمان ریاست مجمع را برعهده داشت.

بنابراین گزارش، این مجمع با تأخیر ۹ ماهه میزبان سهامداران بود در حالی‌که گزارش عملکرد هیئت‌مدیره قرائت و اعضای هیئت‌مدیره انتخاب شدند اما در این مجمع گزارش بازرس و حسابرس قانونی و صورتهالی مالی ۲۹ اسفند ۹۶ قرائت نشد با وجود زیاندهی تکلیفی در خصوص خروجی شرکت از بحران زیان هزار میلیاردی تدبیر نشد.

از طرفی ۲۰ دی‌ماه سال گذشته با وجود زیان‌دهی گسترده و تعدیل نیرو، مدیرعامل شرکت نشان تندیس لیاقت و ارزش‌افرینی ملی از رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت دریافت کرده است!

در حالی که در دوره‌های قبل صندوق فولاد کنترل هر سه عضو هیات مدیره شرکت را در اختیار داشت، در این مجمع با اتئلاف سهامداران اقلیت، دو عضو هیأت‌مدیره به صندوق بازنشستگی فولاد و نماینده آن و یک عضو هیأت‌مدیره به سهامداران حقیقی رسید.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۷
کد مطلب: 46362
 
مرجع : خبرگزاری آنا