گروه صنایع معدنی سیمان
 
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان:
بازسازی ساختمان‌های مناطق سیل زده نیازمند ۳۷۵ هزار تن سیمان است
گروه صنایع معدنی >سیمان - شیخان گفت: با توجه به تعداد واحد‌های آسیب دیده سیل، به نظر می‌رسد بازسازی ساختمان‌ها نیازمند حدود ۳۷۵ هزار تن سیمان است.
 
به گزارش ماین نیوز، عبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ایران در خصوص تاثیر سیل اخیر بر مصرف سیمان داخلی، اظهار کرد: سیل اخیر، اتفاق ناگواری بود و امیدواریم دیگر هرگز شاهد چنین حوادثی در کشور نباشیم. اما متاسفانه در این حادثه، خسارت‌هایی به جا ماند و بازسازی مناطق آسیب دیده، مصرف سیمان داخلی را افزایش خواهد داد.

وی افزود: احداث هر متر مربع مسکونی تقریبا ۱۵۰ کیلوگرم تقاضای سیمان ایجاد خواهد کرد. با توجه به اخبار منتشر شده و تعداد واحد‌های آسیب دیده، به نظر می‌رسد بازسازی ساختمان‌ها نیازمند حدود ۳۷۵ هزار تن سیمان خواهد بود.

به گفته شیخان، بنیاد مستضعفان قرار است برای بازسازی، سیمان رایگان در اختیار این مناطق قرار دهد. (کما اینکه در زلزله کرمانشاه هم بنیاد مستضعفان از طریق شرکت‌های زیرمجموعه، بخشی از سیمان را رایگان تامین کرد).

برهمین اساس انجمن صنفی صنعت سیمان در حال تشکیل ستاد بحران است تا از این طریق بتوان تامین سیمان مورد نیاز برای بازسازی مناطق سیل زده را به نحوی ساماندهی کرد و با کمک بنیاد مستضعفان بتوان از سیل زدگان حمایت کرد و از بار مشکلات مردم کاست، البته هزینه ناشی از تامین سیمان مناطق سیل زده بین کل صنعت سیمان تقسیم می شود.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان تصریح کرد: سیل موجب افزایش قیمت سیمان نخواهد شد و حتما تمهیداتی برای مناطق سیل زده اندیشیده خواهد شد تا مردم از این بابت دچار مشکلی نشوند.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳
کد مطلب: 46333
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان