گروه صنایع معدنی فولاد
 
افزایش ۲۳ درصدی تولیدات ذوب آهن اصفهان
گروه صنایع معدنی >فولاد - درآمد شرکت ذوب آهن در سال 97 نسبت به سال 96 به دلیل افزایش نرخ فروش محصولات، افزایش یافته است. اما در مقدار فروش محصولات کاهش 39 درصدی داشته است.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت ذوب آهن اصفهان با تولید و فروش تیرآهن، میلگرد، کلاف، شمش کالایی و فرآورده‌های جانبی و سایر محصولات در سال ۹۷ مبلغ هفت هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان درآمد ساخته است.

درآمد شرکت نسبت به سال ۹۶ رشد ۶۱ درصدی داشته است.

به طور میانگین ذوب آهن اصفهان در هر ماه سال ۹۶ مبلغ ۳۷۲ میلیارد تومان درآمد ساخته است که میانگین درآمد ماهانه شرکت در سال ۹۷ با رشد ۶۱ درصدی به ۶۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

نرخ‌گذاری محصولات ذوب آهن براساس نرخ بازار بوده و همچنین بخشی از محصولات شرکت صادراتی می‌باشد که این دو عامل باعث شد در فضایی که نرخ دلار افزایش داشته باشد موجب افزایش درآمد شرکت گردد.

به طوری که درآمد ماهانه ذوب آهن از ۲۵۳ میلیارد تومان در فروردین ماه سال ۹۷ به یک هزار میلیارد تومان در اسفند ماه سال ۹۷ رسیده است.

بررسی تولید محصولات شرکت ذوب آهن اصفهان در سال‌های ۹۶ و ۹۷ نشان می‌دهد، تولید میلگرد بیشترین میزان افزایش را داشته است به طوری که تولید میلگرد از ۵۰۸ هزار تن در سال ۹۶ با رشد ۲۰ درصدی به ۶۱۰ هزار تن در سال ۹۷ رسیده است.

اما بیشترین درصد رشد تولید محصول به ترتیب مربوط به تولید سایر محصولات و ریل می‌باشد.

اما در کنار افزایش تولید محصولات، تولید کلاف و شمش کالایی با روند کاهشی رو به رو بوده است.

تولید کلاف با کاهش ۲۵ هزار تنی (معادل ۲۷ درصد) و تولید شمش کالایی با کاهش ۸۹ هزار تن (معادل ۱۱ درصد) همراه بوده است.

اما در مجموع تولید ذوب آهن در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ رشد پنج هزار تنی (معادل ۰٫۲۳درصد) داشته است.

مقدار فروش ذوب آهن در سال ۹۷ کاهش چشمگیری داشته است.

فروش محصولات شرکت از سه میلیون و ۲۰۰ هزار تن در سال ۹۶ با کاهش یک میلیون ۲۹۰ هزار تن (معادل ۳۹ درصد) در سال ۹۷ به یک میلیون و ۹۹۵ هزار تن در سال ۹۷ رسیده است.

به طور کلی به جز میلگرد، ریل و سایر محصولات (نبشی، چهارگوش، ناودانی و …) در تمامی محصولات شاهد کاهش مقدار فروش بوده‌ایم.

بیشترین میزان کاهش مربوط به فرآورده‌های جانبی می‌باشد چرا که فروش این محصول در سال ۹۷ به صفر رسیده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۷
کد مطلب: 46291
 
مرجع : تجارت نیوز