گروه صنایع معدنی فولاد
 
چشم انداز ۱۳۴ میلیارد دلاری بازار فولاد زنگ نزن تا سال ۲۰۲۵
گروه صنایع معدنی >فولاد - چشم انداز بازار فولاد زنگ نزن تا سال 2025 مثبت پیش بینی شده است. ارزش این بازار در 6 سال آینده به مرز 134 میلیارد دلار خواهد رسید.
 
به گزارش ماین نیوز به نقل از وب سایت Research and Markets ارزش بازار فولاد زنگ نزن تا سال 2025 به 133میلیارد و 840 میلیون دلار خواهد رسید. همچنین نرخ رشد سالانه 5.2 درصد برای بازه زمانی 2019 تا 2025 پیش بینی شده است.

بنابر نظر تحلیلگران، افزایش خودرو سازی و رشد ساخت وساز ها از عوامل تاثیرگذار بر رشد تقاضای فولاد زنگ نزن خواهند بود.

فولاد زنگ نزن به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی به راحتی می تواند در ساختار ساختمان ها مورد استفاده قرار گیرد و علاوه بر زیبایی، استحکام و تقویت ساختار ساختمان را نیز به همراه دارد. افزایش سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز و تعداد پروژه های این بخش تقاضای بالایی برای محصولات فولاد زنگ نزن ایجاده کرده است.

به عنوان مثال، چین درنظر دارد تا سال 2020حدود 74 فرودگاه،30هزار کیلومتر بزرگراه و یک میلیون کیلومتر جاده روستایی احداث کند. همچنین تولید و فروش خودرو های الکتریکی را به 5 میلیون دستگاه برساند.

فولاد زنگ‌نزن به شکل ورق، صفحه، میله، سیم و لوله ساخته می‌شود و در ساخت وسایل آشپزی، کارد و چنگال، دستگاه‌های جراحی، لوازم خانگی بزرگ؛ مصالح ساختمانی در ساختمان‌های بزرگ، تجهیزات صنعتی (برای مثال در کارخانه های کاغذ، کارخانه‌های شیمیایی، تصفیه آب)؛ و مخازن ذخیره‌سازی آب و مخازن برای مواد شیمیایی و محصولات غذایی (به عنوان مثال، تانکرهای شیمیایی و تانکرهای کامیونی) مورد استفاده قرار می گیرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰
کد مطلب: 46288
 
مرجع : ایمیدرو