گروه صنایع معدنی
 
خسارت ۱۱۰ میلیاردی سیل به صنایع، واحدهای صنفی و معادن استان مازندران
گروه صنایع معدنی - سیل اخیر در مازندران به میزان ۱۱۰ میلیارد تومان به واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی مازندران خسارت وارد کرده است.
 
به گزارش ماین نیوز، «محمد محمدپور عمران» رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران، گفت: سیل اخیر در مازندران به میزان ۱۱۰ میلیارد تومان به واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی مازندران خسارت وارد کرده است.

وی افزود : ۳۰ واحد صنعتی ، دو هزار واحد صنفی، ۵ واحد معدنی، هزار واحد قالیبافی و تاسیسات ۶ شهرک صنعتی استان متحمل خسارت از ناحیه سیل اخیر شده اند.

وی در ادامه به حضور کارکنان سازمان صنعت، معدن و تجارت از همان دقایق اولیه وقوع سیل در مناطق حادثه دیده خبر داد و گفت : ارسال ده‌ها تن کمک‌های فوریت دار نظیر آب معدنی، نان و مواد غذایی، توزیع گسترده اقلام تنظیم بازاری نظیر گوشت قرمز، مرغ، شکر، ارسال محموله‌های مصالح ساختمانی(سنگ شکسته، شن و ماسه) گوشه ای از اقدامات انجام شده می‌باشد.

او ادامه داد: در طی این مدت با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات معادن محورهای اصلی و فرعی که دچار خسارت شده بازگشایی و برای لایروبی و خروج آب از معابر و مناطق روستایی استفاده شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در پایان با اشاره به اعزام تیم های رایگان خدماتی جهت تعمیرات لوازم خانگی منازل به مناطق سیل زده تصریح کرد: درکنار کمک به مردم سیل زده مازندران چندین محموله مواد غذایی و مصالح ساختمانی به استان گلستان و اعزام یک کامیون حاوی ۳۰۰۰۰ عدد کیسه جهت استفاده در دیواره های مهار سیل به استان خوزستان نیز ارسال شده است.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۶
کد مطلب: 46246
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا