گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
۶۰ شرکت زیرمجموعه شمش در جاجرم قابل راه اندازی است
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - فرماندار جاجرم گفت: تکمیل زنجیره تولید و ایجاد صنایع پایین دستی آلومینا یکی از نیازهای بخش تولید و رونق اقتصادی در این شهرستان است و در این زمینه 60 شرکت برای ایجاد واحدهای پایین دستی صنعت شمش قابل راه اندازی است.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا آذری  اظهار داشت: ایجاد صنایع پایین دستی آلومینا در این شهرستان در اولویت ما است و تلاش داریم تا برای افزایش ارزش افزوده، زنجیره تولید صنایع بزرگ تکمیل شود.

وی تصریح کرد: آلومینای ایران به عنوان کارخانه مادر در شهرستان جاجرم فرصتی است تا صنایع دیگر به عنوان صنایع پایین دستی ایجاد شود.

فرماندار جاجرم خاطرنشان کرد: نخستین شمش آلومینا سال گذشته تولید و بهره برداری شد و امید است افتتاح این واحد مهم، بهار امسال محقق می شود.

به گزارش ایرنا، تولید پایه کاتالیست آلومینا مورد استفاده در صنعت نفت و گاز، تولید سولفات آلومینیوم از هیدرات مورد استفاده در صنعت تصفیه آب و فاضلاب، تولید نانو آلومینا مورد استفاده در صنایع نفت و گاز، تولید آهک هیدارته مورد نیاز در صنایع شیمیایی، ظرف چینی، شیشه و سیمان از جمله صنایع پایین دستی شرکت آلومینا است که می تواند ایجاد شود.

مجتمع آلومینای جاجرم در 150 کیلومتری جنوب بجنورد و 5کیلومتری شمال شهر جاجرم واقع شده است که در سال 1375 به بهره برداری رسید.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۸
کد مطلب: 46237
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا