گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیرعامل فولاد مبارکه:
تولید در فولادمبارکه از برنامه قبلی فراتر رفت
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: عملکرد فولاد مبارکه در سال 97 بسیار موفقیت‌آمیز بود و این شرکت توانست در اغلب بخش‌ها، اهداف ترسیم شده قبلی را محقق کند.
 
به گزارش ماین نیوز، حمیدرضا عظیمیان در خصوص عملکرد فولاد مبارکه در سال 97 و برنامه‌های این شرکت در سال رونق تولید اظهار کرد: عملکرد فولاد مبارکه در سال 97 بسیار موفقیت‌آمیز بود و این شرکت توانست در اغلب بخش‌ها، اهداف ترسیم شده قبلی را محقق کند.

مدیرعامل فولاد مبارکه با اشاره به تولید 7 میلیون و 450 هزار تن گندله در این شرکت خاطرنشان کرد: میزان تولید گندله در سال 97 نسبت به سال قبل با 2 درصد رشد مواجه شد و میزان تولید محصولات گرم نیز در دو شرکت فولاد مبارکه و فولاد سبا به 6 میلیون و 350 هزار تن رسید که 50 هزار تن از برنامه‌ریزی قبلی بیشتر است.

وی در ادامه افزود: میزان تولید محصولات سرد یک میلیون و 555 هزار تن بوده و این یعنی تولید محصول مذکور، 100 هزار تن بیشتر از برنامه محقق شده است.

به گفته عظیمیان، این شرکت توانسته در تولید محصولات پوشش‌دار نیز از برنامه قبلی خود فراتر رود و 293 هزار تن تولید برسد.

وی همچنین تصریح کرد: با اتکا به توان داخلی توانستیم کلیه آهن اسفنجی مورد نیاز کوره‌های قوس الکتریکی و همچنین تختال مورد نیاز ناحیه نورد گرم را فراهم کنیم.

مدیرعامل فولاد مبارکه در خصوص تأمین الکترود گرافیتی و مواد اولیه تولید فولاد نیز اظهار داشت: تمرکز جدی بر تأمین این اقلام صورت گرفته و تمام مذاکرات انجام شده با مراجع ذی ربط، در حال اجرایی کردن اقداماتی هستیم تا چالشی در تولید و سودآوری فولاد مبارکه ایجاد نشود.

عظیمیان یادآور شد: برنامه شرکت در سال 97، افزایش اتکا به تجهیزات داخلی و افزایش توان بومی‌سازی صنعت فولاد است.

وی در تبیین نقشه راه فولاد مبارکه نیز تصریح کرد: در نقشه راه فولاد مبارکه تا سال 1400، دست‌یابی به سودآوری پایدار با حفظ سطح فروش محصولات، تمرکز بر تولید محصولات ویژه، ارتقای بهره وری، مدیریت هزینه‌ها، بهینه‌سازی ترکیب سبد سرمایه‌گذاری‌ها و حفظ رضایت مشتریان مورد تأکید قرار گرفته‌اند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳
کد مطلب: 46230
 
مرجع : خبرگزاری فارس