گروه صنایع معدنی فولاد
 
پنج هزار تن محصول فولادی از ابرکوه به خارج صادر شد
گروه صنایع معدنی >فولاد - یکی از فعالان حوزه اقتصادی بخش صنعت ابرکوه اعلام کرد: سال 1397، 280 هزار تن انواع میلگرد با قطر 8 تا 32 میلی‌متر در این شهرستان تولید شد که پنج هزار تن آن به کشورهای حوزه خلیج‌فارس صادر شد.
 
به گزارش ماین نیوز، عباس سمندریان دوشنبه‌شب در حاشیه دیدار با امام‌جمعه ابرکوه  بدون اشاره به ارزش ریالی و ارزی محصول صادر شده اظهار داشت: این میزان تولید که مطابق استانداردهای جهانی است در 2 نوبت‌کاری تولید شد که نسبت به سال 1396، 70 درصد افزایش دارد.

مدیرعامل صنایع آهن و فولاد ابرکوه با اشاره به سال رونق تولید که توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شد، اظهار داشت : برای بالا بردن کیفیت محصول و ایجاد اشتغال و رونق تولید تمام تلاش خود را به کار گرفتیم.

سمندریان با قدردانی از توجه مسئولان شهرستان به تولید و اشتغال تصریح کرد: محصول کارخانه سال گذشته روزانه با 100 دستگاه کفی به سایر نقاط کشور بارگیری شد، امیدواریم امسال با افزایش تولید بتوانیم علاوه بر تأمین بخشی نیاز داخلی کشور، میزان صادرات را هم افزایش دهیم

این فعال اقتصادی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در این واحد 260 کارگر و متخصص در 2 نوبت‌کاری مشغول هستند که 85 درصد این نیروها، بومی شهرستان هستند.

همچنین امام‌جمعه ابرکوه با قدردانی از تلاش بخش خصوصی از جمله مسئولان کارخانه فولاد ابرکوه گفت: رونق فعالیت تولید در این واحد ، آبرویی برای نظام ، استان و شهرستان است.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی افزود: رشد نظام اقتصادی و رونق تولید ملی در پرتو کار و تلاش، سبب اعتلای کشور خواهد شد .

رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه اظهار داشت: در شرایط دشوار کنونی تمام مراکز اقتصادی و تولیدی باید با تلاش و همت مضاعف مجموعه خود کاستی‌های مشهود را جبران کنند.

وی با تأکید بر اهمیت رونق تولید و فراهم کردن زمینه ایجاد اشتغال خاطرنشان کرد: زیرساخت ایجاد واحدهای صنعتی فراهم است، سرمایه‌گذاران با توجه به کم‌آبی منطقه برای ایجاد صنایع کم آبخواه فعالیت و تلاش کنند.
حسینی با اشاره به آمار 14 درصد بیکاری شهرستان تصریح کرد: اولویت نخست مدیران واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی جذب و به‌کارگیری جوانان جویای کار به‌ویژه دانش‌آموختگان مراکز دانشگاهی و آموزش عالی باشد.

امام‌جمعه ابرکوه تأکید کرد: صنایع فولاد ابرکوه نمادی از توانمندی و ظرفیت‌های صنعتی است ، مسئولان ذی‌ربط در استان یزد و ابرکوه در رفع مشکلات طرح توسعه این واحد تولیدی وصنعتی عزم خود را جزم کنند.

در شهرستان ابرکوه از مجموع سه هزار بنگاه اقتصادی حوزه صنعت ، معدن ، کشاورزی، دامداری ، خدمات ، اصناف و گردشگری ، یک هزار و 113 مورد مربوط به بنگاه‌های اقتصادی است و در این واحدها پنج هزار و 45 نفر مشغول به کار هستند.
مرکز شهرستان 53 هزارنفری ابرکوه در 140 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۲
کد مطلب: 46229
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا