گروه صنایع معدنی سیمان
 
احتمال افزایش قیمت سیمان در بازار
عرضه سیمان رایگان از زیرمجموعه‌های بنیاد مستضعفان
گروه صنایع معدنی >سیمان - به نظر می‌رسد سیمانی‌ها امسال پتانسیل تحقق سود بالاتری نسبت به سال قبل خواهند داشت.
 
به گزارش ماین نیوز، بر اساس خبرها در روزهای گذشته، بیش از ۲۵هزار واحد مسکونی در استان‌هایی که درگیر بارندگی شدید و سیلاب بودند، تخریب شده و بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی در استان‌هایی که درگیر سیلاب بوده اند، نیازمند تعمیرات است.

ظاهرا از سوی بنیاد مستضعفان ۸۰ کیسه سیمان به صورت رایگان در اختیار واحدهای مسکونی سیل زده در حال احداث قرار می‌گیرد. طبق بررسی‌های خبرنگار بورس نیوز، این سیمان از شرکت های سیمانی زیرمجموعه بنیاد مستضعفان به بهای تمام شده یا اندکی بالاتر خریداری شده و در اختیار سیل زدگان قرار خواهد گرفت.

اسماعیل آقامحمدی مدیر مالی شرکت سیمان آرتا اردبیل «ساربیل» در خصوص تاثیر این موضوع بر بازار سیمان بیان کرد: خرید سیمان از شرکت ها به بهای تمام شده یا کمی بالاتر فقط حجم فروش شرکت ها را افزایش می دهد و سودآوری به همراه نخواهد داشت. اما مصرف این حجم سیمان در کشور، در کوتاه مدت بازار سیمان داخل را تحت تاثیر قرار داده و ممکن است به افزایش قیمت نیز منجر شود. ضمن اینکه فقط ساختمان های آسیب دیده نیاز به بازسازی ندارد و برخی طرح ها و پروژه های عمرانی هم در سیل اخیر خسارت دیده و نیازمند بازسازی هستند.

این فعال صنعت سیمان در ادامه افزود: البته شرکت‌های سیمانی که به مناطق سیل زده نزدیک‌تر باشند، فروش بهتری محقق خواهند کرد.

مدیر مالی «ساربیل» با اشاره به احتمال افزایش نرخ مصوب سیمان اظهار داشت: انجمن در حال بررسی قیمت تمام شده سیمان است. با توجه به احتمال افزایش نرخ سیمان و نیز افزایش مصرف داخلی، به نظر می رسد سیمانی ها امسال پتانسیل تحقق سود بالاتری نسبت به سال قبل خواهند داشت. کما اینکه گزارش‌های منتشر شده تا این لحظه حاکی از رشد حجم و درآمد فروش شرکت های سیمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳
کد مطلب: 46216
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز