اختصاص یارانه سود تسهیلات به معادن با فناوری بالا

خبرگزاری میزان , 11 فروردين 1398 ساعت 15:19

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی گفت:به معادنی که از فناوری بالا استفاده می‌کنند یا در مناطق محروم قرار دارند تا هشت درصد یارانه سود تسهیلات اعطا می‌شود.


به گزارش ماین نیوز، فرید دهقانی با بیان اینکه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در زمینه بیمه نامه سرمایه‌گذاری اکتشاف، بیمه نامه اعتباری جهت دریافت تسهیلات معدن داران از بانک فعالیت می‌کند،گفت: سرمایه این صندوق ۱۴۳ میلیارد تومان است که با توجه به ظرفیت بالای بخش معدن در کشور و برای رسیدن به نتایج مطلوب در این بخش، طی برنامه ریزی صورت گرفته به دنبال آن هستیم تا سال ۱۴۰۰ سرمایه صندوق را به یک هزار میلیارد تومان افزایش دهیم تا به اهداف مورد نظر برسیم.

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی از جمله اهداف تاسیس این صندوق را پوشش دادن ریسک برای اکتشاف معادن عنوان کرد و گفت: تلاش کردیم بیمه نامه سرمایه گذاری در اکتشافات، استخراج و فرآوری صادر شود تا کار برای معدنکاران تسهیل شود.

دهقانی با اشاره به امتیازاتی که این صندوق برای معادنی که از فناوری بالا (های تک) استفاده می‌کنند و یا در مناطق مرزی و محروم واقع شده باشند، گفت: به این معادن تا هشت درصد یارانه سود تسهیلات اعطا می‌شود و به جای نرخ رایج، نرخ سود تسهیلات آن‌ها می‌توان تا ۸ درصد کمتر محاسبه شود.

دهقانی همچنین درباره معوقات معدنکاران خاطرنشان کرد: افرادی که بازپرداخت بدهی‌های خود به صندوق را یک باره و تا انتهای سال ۹۷ پرداخت کنند، بابت دیرکرد هزینه سود را پرداخت نمی‌کنند و چنانچه به صورت اقساطی بدهی معوق خود را پرداخت کنند به تناسب پرداخت اقساط، سود فقط برای دوره اقساط سال محاسبه می‌شود.

وی با بیان اینکه معدن از تحریم‌ها کمترین آسیب پذیری را دارد، گفت: محصولاتمان اکثرا صادراتی است و بیشترین تاثیرپذیری در بحث تحریم‌ها مربوط به ماشین‌آلات و قطعات یدکی خواهد بود که باید در این باره هرچه زودتر تدبیر کرد.


کد مطلب: 46196

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/46196/اختصاص-یارانه-سود-تسهیلات-معادن-فناوری-بالا

ماین نیوز
  http://www.minews.ir