گروه صنایع معدنی سیمان
 
صادرات زنجیره سیمان ۴ درصد رشد یافت
گروه صنایع معدنی >سیمان - آمار تجارت خارجی بخش معدن وصنایع معدنی در دوره 11 ماهه 97 نشان می دهد که صادرات زنجیره سیمان به رقم 12 میلیون و 652 هزار تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال 96 رشد چهار درصدی داشت .
 
به گزارش ماین نیوز، بر پایه داده های آماری گمرک ایران حاکی است: ارزش صادراتی زنجیره سیمان در دوره مزبور به رقم بیش از ۳۹۸٫۴ میلیون دلار رسید که نسبت به ۱۱ ماهه ۹۶ افت ۱۴ درصدی را ثبت کرد.

کاهش ۲۱ درصدی واردات سیمان
برابر آمار مورد بررسی در مدت ۱۱ ماهه ۹۷، افزون بر ۳۹٫۶ هزار تن زنجیره سیمان وارد کشور شد که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ کاهش ۲۱ درصدی را نشان می دهد.
ارزش زنجیره سیمان وارداتی در دوره یاد شده به رقم ۳۰ میلیون دلار رسید که در مقایسه با ۱۱ ماهه ۹۶ کاهش ۱۴ درصدی دارد.

صادرات سفال، آجر، سرامیک و کاشی
داده های تجارت خارجی بخش معدن و صنایع معدنی در ۱۱ ماهه ۹۷ حاکی از آن است که بیش از ۷۷٫۱ هزار تن انواع سفال، آجر، سرامیک و کاشی به بازارهای هدف صادر شد که در مقایسه با دوره مشابه در سال ۹۶ کاهش ۹۰ درصدی داشت.
ارزش صادرات انواع سفال، آجر، سرامیک و کاشی در دوره مزبور به رقم افزون بر ۱۰٫۴ میلیون دلار رسید که افت ۹۱ درصدی در مقایسه با ۱۱ ماهه ۹۶ را ثبت کرد .

افت واردات سفال، آجر، سرامیک و کاشی
آمار گمرک ایران گویای آن است که در دوره ۱۱ ماهه ۹۷ بیش از ۳۲٫۶ هزار تن انواع سفال، آجر، سرامیک و کاشی وارد کشور شد که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ به میزان ۲۴ درصد کاهش نشان می دهد.
ارزش انواع سفال، آجر، سرامیک و کاشی وارداتی در دوره این گزارش افزون بر ۹۸٫۱ میلیون دلار بود که در مقایسه با ۱۱ ماهه ۹۶ افت هفت درصدی را گواهی می دهد.

رشد صادرات دیگر اقلام معدن و صنایع معدنی
صادرات سایر اقلام معدن وصنایع معدنی در دوره مورد بررسی حاکی است، افزون بر هشت میلیون و ۸۰۸ هزار تن به ارزش بالغ بر یک میلیارد و ۲۵۵ میلیون دلار انجام شد که در مقایسه با ۱۱ ماهه سال ۹۶ از نظر وزنی ۱۸ و از لحاظ ارزشی ۱۵ درصد رشد نشان می دهد.

افت ۳۴ درصدی واردات دیگر اقلام معدن و صنایع معدنی
برپایه آمارهای مورد بررسی در ۱۱ ماهه سال گذشته واردات بیش از ۶۰۲٫۳ هزار تن دیگر اقلام معدن و صنایع معدنی انجام شد که در مقایسه با دوره مشابه در سال ۹۶ به میزان ۳۴ درصد کاهش یافت.
ارزش واردات دیگر اقلام معدن و صنایع معدنی در دوره این گزارش بیش از ۵۲۲٫۵ میلیون دلار ثبت شد که نسبت به ۱۱ ماهه ۹۶ کاهش ۲۹ درصدی یافت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۴
کد مطلب: 46181
 
مرجع : تجارت نیوز