گروه معادن
 
تخریب دو معدن بزرگ در سوادکوه و بیکاری ۸۰ کارگر
پرداخت تسهیلات بلاعوض به سیل‌زدگان
گروه معادن - استاندار مازندران با تاکید بر بسیج عمومی برای رفع سریع مشکلات پیش آمده ناشی از سیلاب در سوادکوه، گفت: سیلاب دوازدهم فروردین سبب تخریب دو معدن بزرگ در این شهرستان و بیکاری ۸۰ کارگر شد.
 
به گزارش ماین نیوز، احمد حسین زادگان امروز در حاشیه بررسی میدانی از آخرین وضعیت سیل در سوادکوه از تخریب دو واحد معدن بزرگ در این شهر براثر سیل 12 فروردین و بیکاری 80 کارگر خبر داد.

وی با بیان اینکه سیلاب به زیرساخت‌های سوادکوه خسارت جدی وارد کرده است، افزود: تخریب دو معدن بزرگ ذغال سنگ یک میلیارد تومان خسارت به بار آورده اما با تدابیر اتخاذ شده به نیروهای انسانی آسیبی وارد نشده است.

استاندار مازندران به وجود فعالیت گسترده معادن شن و ماسه در منطقه خطیرکوه اشاره کرد و گفت: علاوه بر آسیب جدی و گسترده به این معادن و تجهیزات آنها، در مسیرهای دسترسی رانش‌های مختلفی ایجاد شده است.

رئیس ستاد بحران مازندران با اشاره به اینکه خسارت زیادی به تاسیسات آبرسانی، برق، گاز ، خدمات و اراضی کشاورزی وارد شده است، گفت: 400 هکتار باغ ، 300 هکتار شالیزاری، 460 هکتار کلزا و گندم، چهار کیلومتر دیواره حفاظتی رودخانه، 20 اصله تیر برق و تجهیزات برق‌رسانی، سه کیلومتر تاسیسات آبرسانی، چهار کیلومتر خطوط گازرسانی و چهار واحد بزرگ پرورش ماهی تخریب و ازبین رفته است.

وی به استقرار فوری اعضای ستاد بحران استان در شهرستان سوادکوه اشاره کرد و افزود: تدابیر لازم برای کنترل و جلوگیری از ورود سیلاب به درون شهرها انجام شد و در مرحله دوم بازسازی و اتصال آب،برق و گاز در دستور کار تیم‌های عملیاتی دستگاه‌های مختلف قرار گرفت و در حال حاضر همه خدمات در جریان است.

استاندار مازندران حضور میان مردم سیل‌زده و آسیب دیده را سبب دلگرمی و پیگیری فوری و میدانی امورات آنان را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبات ستاد بحران استان، دستگاه‌های مربوطه خدمات رفاهی، اجتماعی، بهداشتی و درمانی را در دستور کار قرار داده تا نیازهای مردم تامین شود.

وی به تخریب سه ساختمان و آسیب جدی به 20 ساختمان در طغیان رودخانه اشاره کرد و گفت: بنیاد مسکن در حال حاضر آمادگی لازم برای پرداخت خسارت را دارد و مبلغ پنج میلیون تومان بلاعوض را برای پرونده‌های آماده شده ظرف 24 ساعت پرداخت می‌کند.

به گفته حسین زادگان، پرداخت خسارت از سوی دستگاه‌های شیلاتی و کشاورزی و صنعتی و معدنی نیز بر اساس مصوبه دولت اعمال می‌شود.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸
کد مطلب: 46176
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم