گروه صنایع معدنی فولاد
 
دلایل بهبود وضعیت فروش
از تغییرات مدیریتی تا ورود به بازارهای جدید صادراتی
گروه صنایع معدنی >فولاد - در سال ۹۷ هم تامین نیاز بازارهای صادراتی قبلی مدیریت شد و هم به بازارهای جدیدی ورود کردیم که به تثبیت شرایط کمک شایانی کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، سهم شرکت ذوب آهن اصفهان با رنگ سبز به استقبال سال ۹۸ رفته و در روزهای اخیر، مورد اقبال اهالی بازار واقع شده است. به نظر می رسد مهمترین دلیل اقبال «ذوب» گزارش مربوط به آمار تولید و فروش اسفندماه این شرکت است. به رغم تحریم ها و محدودیت های صادراتی و رکود اقتصادی داخلی، این شرکت خوش درخشیده و فروش خوبی محقق کرده است.

شرکت ذوب آهن اصفهان در عملکرد اسفندماه خود موفق به فروش حدود 1100 میلیارد تومان انواع محصولات آهنی شده است که این مبلغ نسبت به بهمن ماه رشد 33 درصدی، نسبت به میانگین ۱۱ ماهه رشد ۹۶ درصدی و نسبت به اسفند ۹۶ رشد ۶۱ درصدی را نشان می‌دهد.

«ذوب» بر اساس عملکرد ۱۲ ماهه سال ۹۷، درآمد بیش از ۷۲ میلیارد تومانی محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۶، پرش ۶۱ درصدی نشان می دهد.

با توجه به عدم تغییر چشمگیر نرخ های فروش ،مهمترین عامل رشد درآمد شرکت را می‌توان افزایش حجم فروش محصولات دانست.

نعمت اله محسنی معاون بازرگانی شرکت ذوب آهن اصفهان  در خصوص دلایل بهبود وضعیت فروش «ذوب» بیان کرد: مهمترین دلیل بهبود وضعیت فروش محصولات شرکت ذوب آهن اصفهان، تغییرات مدیریتی است که در شرکت رخ داد. با توجه به اینکه مدیریت جدید این مجموعه، به خوبی به نقاط ضعف و قوت مجموعه اشراف داشتند، هم از ظرفیت های تولید به نحو احسن استفاده شد و هم مدیریت فروش و صادرات مطلوبی صورت گرفت. نتیجه این اقدامات در گزارش های منتشر شده مشخص است.

وی افزود: به رغم تمامی مشکلاتی که بازار فولاد با آن مواجه بود، در سال ۹۷ هم تامین نیاز بازارهای صادراتی قبلی مدیریت شد و هم به بازارهای جدیدی ورود کردیم که به تثبیت شرایط کمک شایانی کرد. امیدواریم علاوه بر حفظ شرایط فعلی، در ماه های آینده تولید و فروش مناسب تری نیز داشته باشیم.

این فعال صنعت فولاد در خاتمه در رابطه با پیش بینی روند قیمت های جهانی در ماه های آینده گفت: به نظر می رسد در ۳ ماه آینده، بازارهای جهانی شرایط با ثباتی داشته باشند و تغییر قیمت خاصی رخ ندهد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۱
کد مطلب: 46164
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز