گروه معادن مس
 
به همت مجتمع مس سونگون انجام شد
لایروبی رودخانه‌های فصلی روستاهای شهرستان ورزقان
گروه معادن >مس - به همت مجتمع مس سونگون و در پی شرایط اضطراری و نامساعد جوی؛ عملیات لایروبی رودخانه‌های فصلی تعدادی از روستاهای شهرستان ورزقان انجام شد.
 
به گزارش ماین نیوز به نقل از مس پرس،  در پی بارندگی‌های اخیر در کشورمان و به وجود آمدن شرایط اضطراری در اکثر استان‌ها، مجتمع مس سونگون بار دیگر ایثار و جهاد را با حضور در مناطق حادثه‌خیز شهرستان ورزقان و لایروبی‌های مسیل پرخطر معنای دیگری بخشید.

بر اساس این گزارش، پس از اعلام آماده‌باش ادارات و سازمان‌های استان آذربایجان شرقی با دستور مهندس «رضا شریفی» مدیر مجتمع مس سونگون؛ پرسنل جهادگر مس سونگون به سرپرستی «محمدحسین ایازی» مدیر امور کارکنان و خدمات عمومی مجتمع مس سونگون به‌صورت شبانه‌روزی با همراهی ستاد بحران شهرستان ورزقان به ریاست فرماندار شهرستان ورزقان در خط مقدم لایروبی مناطق سیل گیر در حال انجام وظیفه هستند.

علاوه بر این، بخشدار بخش مرکزی و امور آب شهرستان نیز دوشادوش این مردان سخت‌کوش با همکاری دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی و اهالی زحمتکش به‌صورت شبانه‌روزی جهت جلوگیری از هرگونه خسارات احتمالی در تلاش هستند تا از بروز حوادث احتمالی بکاهند.

گفتنی است که چندین دستگاه بیل مکانیکی و بولدوزر از مجتمع مس سونگون و یک دستگاه بیل مکانیکی معدن مس مزرعه در این عملیات لایروبی مشارکت دارند و روستاهای نهریق، تخمدل، علویق، کاسین، دیزج ملک، اره جان، آبخواره، صومعه دل و شهر ورزقان در این طرح عملیاتی شده و روستای آقابابا فرامرزی نیز فردا و پس‌فردا در اولویت طرح مزبور قرار خواهد گرفت.

منبع:مس پرس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۸
کد مطلب: 46157