۱۰ معدن استان کرمان درخواست تمدید تعطیلی فعالیت برای سال سوم را دارند

خبرگزاری تسنيم , 28 اسفند 1397 ساعت 15:04

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کرمان با اشاره به اینکه ۱۰ معدن در استان درخواست تمدید تعطیلی فعالیت خود برای سال سوم را دارند گفت: تمدید تعطیلی معادن برای بار سوم در اختیار شورای معادن کرمان است.


به گزارش ماین نیوز، مهدی حسینی‌نژاد امروز در پنجمین جلسه شورای معادن استان کرمان که با حضور محمد‌جواد فدایی استاندار کرمان برگزار شد، اظهار داشت: در زمان صدور پروانه اکتشاف استعلامات لازم از محیط زیست گرفته می‌شود و 10 معدن در استان درخواست تمدید تعطیلی فعالیت خود برای سال سوم را دارند.

وی با بیان اینکه مجوز تعطیلی برای سال اول برعهده اداره کل صمت در استان‌ها، سال دوم برعهده وزارت صمت و سال سوم را باید در شورای معادن تصویب کرد گفت: 440 پروانه بهره‌برداری معادن در استان کرمان صادر شده و 5.8 میلیارد تن ذخیره معدنی استان کرمان است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر سهم تولید ناخالص داخلی کشور از بخش معدن 36.2 درصد است افزود: کرمان به زودی قطب فولادی کشور می‌شود و در حال حاضر 10 میلیون تن شمش فولادی در کرمان تولید می‌شود.

وی از تهیه بانک اطلاعاتی جامع معدنی در استان کرمان خبر داد و خاطر‌نشان کرد: در سال 97 تعداد 200 معدن نقشه‌برداری کامل شده است تا اقدامات حوزه معدن آگاهانه انجام شود.

 در این جلسه با تمدید تعطیلی معادن استان کرمان برای بار سوم موافقت نشد و اکثریت اعضای جلسه به این دستور کار جلسه رای مخالف دادند.


کد مطلب: 46133

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/46133/۱۰-معدن-استان-کرمان-درخواست-تمدید-تعطیلی-فعالیت-سال-سوم

ماین نیوز
  http://www.minews.ir