گروه صنایع معدنی سیمان
 
مدیرکل بنادر و حمل و نقل دریایی قشم خبر داد:
صادرات ۱۴هزار تن سیمان قشم به کشور سومالی
گروه صنایع معدنی >سیمان - مدیرکل بنادر و حمل و نقل دریایی شرکت توسعه و مدیریت بنادر منطقه آزاد قشم از صادرات 14 هزار و 500 تُن سیمان قشم به کشور سومالی خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، پژمان بهرامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عملیاتی‌سازی مطالبات رهبر معظم انقلاب در حوزه توسعه تولید و صادرات از سیاست‌های زیربنایی منطقه آزاد قشم است.

وی افزود: در همین راستا 14هزار و 500تُن محموله سیمان پاکتی تولیدی قشم توسط کشتی تانزانیایی«AMINA-H» از طریق اسکله کاوه به کشور سومالی صادر می‌شود.

مدیرکل بنادر و حمل و نقل دریایی شرکت توسعه و مدیریت بنادر سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: این محموله از نوع سیمان پورتلند خاکستری تیپ ۴۲۵-۱ بوده که بارگیری آن در بسته‌های ۵۰ کیلوگرمی به وسیله طناب یا اسلینگ از دیروز آغاز و اتمام آن چهار الی پنج روز زمان می‌برد.

بهرامی اضافه کرد: کشتی حامل پس از خاتمه بارگیری به امارات رفته و در پهلوگیری نهایی جهت تخلیه محموله به کشور سومالی می‌رود.

گفتنی است؛ از ابتدای ‌سالجاری تاکنون 145 هزار تُن کلینکر و 450 هزار و 47 تُن سیمان به ارزش چهار میلیون و 500 هزار دلار از جزیره قشم به کشورهای مختلف صادر شده است.
شرکت سیمان قشم در کیلومتر هفت جاده درگهان به رمکان مستقر و برای 201 نفر اشتغالزایی کرده است.

این شرکت طی سال‌های گذشته با رعایت استانداردهای لازم جهانی در تولید سیمان توانسته بالغ بر 70درصد از تولیدات خود را به عنوان محصول صادراتی به کشورهای حاشیه خلیج فارس و عراق صادر نماید.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۵
کد مطلب: 46128
 
مرجع : خبرگزاری فارس