گروه معادن سنگ آهن
 
تازه‌ترین اقدامات گل‌گهر در راستای مسئولیت‌های اجتماعی؛
احداث باغ ۲۰۰ هکتاری ایرانی و فرودگاه مدرن و بين المللی
گروه معادن >سنگ آهن - مدیر عامل شرکت معدنی صنعتی گل گهر در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت گل گهر از احداث باغ ایرانی به مساحت ٢٠٠ هکتار خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، مهندس تقي زاده با بیان اینکه دستور طراحی باغ ایرانی به مساحت ۲۰۰ هکتار در راستای مسئولیت‌های اجتماعی در برنامه کاری این شرکت قرار گرفته است، گفت: باغ ۲۰۰ هکتاری با توجه ویژه به افزایش سرانه محیط زیست در محدوده منطقه ویژه اقتصادی گل گهر احداث خواهد شد و امیدواریم در ابتداي سال ٩٨ کلنگ این طرح مهم و جامع به زمین زده شود.

مدیر عامل گل گهر در مورد دیگر مزیت های این باغ گفت: در این باغ یک هتل سنتی بزرگ به سبک ایرانی و اسلامی ساخته خواهد شد و به دنبال این هستیم که يك فرودگاه مدرن و بين المللی نيز در مجاورت آن ساخته شود.

مهندس تقی زاده با بیان اینکه برنامه ريزي كرديم بیش از ٥٠٠٠ هکتار فضای سبز در منطقه گل‌گهر ايجاد کنیم، بيان کرد: همواره نظر اینجانب به عنوان مدیر عامل شرکت در کنار موضوع تولید که هدف اصلی می باشد، توجه ویژه به محیط زیست و آینده نگری در ارتباط با کاهش آلایندگی های محیط زیستی نیز اولویت خاصی داشته است که در همین راستا ايجاد 5000 هکتار فضای سبز با نام کمربند سبز سیرجان ـ گل گهر در حال انجام است که در آن گونه های مختلف گیاهی از جمله؛ بادام کوهی، تاغ، خرزهره، شورگز، گز شاهی، زیتون تلخ، آیلان، قره داغ و آتریپلکس کاشت خواهد شد.

مدیر عامل گل گهر مهمترین اهداف طرح را تغییر جلوه بصری مسیر سیرجان ـ گل گهر، کاهش گرد و غبار و ریز گردهای منطقه و ایجاد استراحت‌گاه برای رانندگان و مسافرین عبوری اعلام كرد.

این مقام صنعتی اضافه کرد: در شرکت گهر زمین نیز ایجاد 200 هکتار فضای سبز و در شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر 80 هکتار فضای سبز و در شركت جهان فولاد هم ايجاد فضای سبز را در دستور کار قرار داده ایم.

مهندس تقی زاده در پایان تاکید کرد: روش آبیاری اکثر این فضاهای سبز بصورت سیستم تحت فشار با استفاده از تکنولوژی روز و از طریق آب‌های نامتعارف (فاضلاب و پسماند معدنی تصفیه شده) انجام می گیرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۳
کد مطلب: 46124