گروه معادن سرب و روی
 
تاکیداستاندار برتامین پرمنگنات واحدهای سرب‌ و‌ روی
گروه معادن >سرب و روی - بررسی وضعیت فعالیت اقتصادی فلزات استان مهمترین دستور جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بود .
 
به گزارش ماین نیوز، استاندار زنجان در این جلسه گفت: تنها واحد تولیدی استان که فعالیتش تولید پتاسیم پرمنگنات برای سایر واحدهای تولیدی است باید پس از تامین نیاز واحدهای تولیدی استان ، تولیدات خود را به خارج استان ارسال کند.تاکیداستاندار برتامین پرمنگنات واحدهای سرب‌و‌روی

حقیقی افزود: نظارت وکنترل سازمان صنعت معدن وتجارت استان بر واحدهای تولیدی که سایر واحدها به تولیدات آنها نیاز دارند باید بصورت مستمر ادامه یابد.

وی در خصوص وضعیت دپوی خاک سرب و روی استان هم گفت:یکی از اولویتهای اصلی ما در سال 98 تعیین تکلیف پسماند سرب و روی خواهد بود به نحوی که سود حاصل از آن باید هم برای صاحبان صنایع وهم مردم زنجان باشد.

فعالیت حدود 70 واحد تولیدی شمش روی در استان وابسته به واگذاری پرمنگنات است.

در حالی تنها واحد تولیدی پتاسیم پرمنگنات کشور در استان زنجان قرار دارد که متولیان حوزه سرب و روی استان از تعطیلی واحدهای خود بدلیل تامین نشدن پرمنگنات سدیم خبر میدهند.

ترسیم نقشه راه توسعه همه جانبه استان ، افزایش سرعت پاسخگویی به مطالبات مردم در دستگاهها ، تقویت رسانه ها در همه سطوح ، اجرایی کردن همه مصوبات وتشکیل تیم های رصد مشکلات کسب وکار استان از دیگر موضوعات مهم طرح شده در این جلسه بود.

استان زنجان دارای 41 معدن فلزات است که از این معادن سالیانه یک میلیون و 380 هزارتن فلزات سرب ، روی ، آهن ومس استخراج می شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۴
کد مطلب: 46093
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما زنجان