گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
درآمد یک میلیون ریالی هپکو در 9 ماه؛
هدف از صدور مجوز افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی چیست
گروه تجهيزات و ماشين آلات - این شرکت در ماه گذشته موفق به اخذ مجوز افزایش سرمایه بیش از 780درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها شد.
 
به گزارش ماین نیوز، بر اساس صورت‌های مالی 9 ماهه منتهی به پایان اذر ماه 1397، شرکت هپکو تنها یک میلیون ریال درآمد عملیاتی داشته و عملا این شرکت با عدم فعالیت روبرو بوده و با شناسایی 413 میلیارد ریال هزینه مالی، در این دوره 171 ریال زیان به ازای هر سهم محقق کرده است.

به این ترتیب، زیان انباشته این شرکت به بیش از 5.394 میلیارد ریال رسیده است.


با این حال، این شرکت در ماه گذشته موفق به اخذ مجوز افزایش سرمایه بیش از 780 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها شد ولی مشخص نیست و در واقع نکته اصلی اینجاست که این نوع افزایش سرمایه‌ها چه کمی برای این شرکت‌ها خواهد بود و آیا این افزایش سرمایه می‌تواند منجر به تحرک عملیاتی شرکت و بازپرداخت بیش از 6.500 میلیارد ریال تسهیلات دریافتی شرکت از بانک‌های مختلف شود و آیا این افزایش سرمایه‌ها می‌تواند درآمد عملیاتی شرکت را از یک میلیون ریال در 9 ماه فعالیت ترقی دهد؟

بهتر مسئولین راه بهتری برای فرار از پاسخگویی در خصوص وضعیت بغرنج اقتصادی برخی واحدهای تولیدی صنعتی بیابند و با اعمال قوانینی شبیه افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی‌ها با ارزش‌گذاری‌هایی مبهم و نامشخص، در بسیاری از واحدهای تولیدی به بهای تعویق بحران اقتصادی، عمق بحران و تبعات آن را افزایش داده‌اند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۴
کد مطلب: 46082
 
مرجع : بورس نیوز